NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_6006 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a módaclanek reaguje nikdo
na clanek reaguji nikdo

Rubriky
Začátečníkům  ( 66 )
Náctiletým  ( 11 )
Reálné zážitky  ( 55 )
Scénáře  ( 16 )
Povídky  ( 100 )
Poezie  ( 33 )
Eseje a úvahy  ( 53 )
Teorie BDSM  ( 34 )
BDSM v praxi  ( 45 )
Udělej si sám  ( 11 )
Recenze,testy  ( 5 )
Reportáže  ( 23 )
Bondílna  ( 8 )
Help  ( 6 )
Vox populi  ( 62 )
Editorial  ( 13 )

Pište pro www.ds-life.cz

Komentáře
Zatím není žádný komentář.


Znamkovali

Existujici
1.6

Alespon registrovani
1

vsichni
1.333


(4)
(4)
()
(1)
()
()
()
()


Znamkovani - jako ve skole
Neznamkuji 5 4 3 2 1

Oficiální článek ( 28.11.2003 13:29:54 )
Trní - pohled zúčastněných
Přečetlo 3892 lidí celkem 5098 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 0 lidí 0 krát. (zobrazit komentáře)
Výpovědi lidí , kteří se zúčastnili natáčení pořadu "trní" s podtitulem "Mlátí mne při sexu....."
Vkladatel:NTPT ., Autori:Gwenn , ;Aradia , ;Elizabeth , ;Terrier , Pomocnici:NTPT  Témata : Teorie BDSM    Mezilidské vztahy    Comming out    Novinky a zprávy    Rubriky : Vox populi    Reálné zážitky    Reportáže   

Poznámka redakce: Následující text je sestaven z mínění a názorů lidí přímo se účastnících natáčení zmíněného pořadu. Ačkoliv byly napsány jako příspěvky v auditoriu "", redakce se rozhodla sestavit z nich tento článek, samozřejmě se souhlasem citovaných. V článek sestavil NTPT

Pohled Aradie : " Perly sviním... Terriere, díky"

Tak jsme se konecne sesli s Terrierem a Elizabeth a to v Trni. Velice ocenuji jejich krasnou Zpoved a za pomoc pri me snaze vysvetlit narodu, co je to BDSM. Na ten porad se ale snad ani nedivejte, bude vysilán za mesic. Kdyz jsem vybirala spoluhosty, omylem jsem pozvala madam Gwenn s Michalem a ty opet za podpory Báry Stepánové zuzili BDSM na "mlaceni". Ach, jo. Marne jsme se s Terrierem snazili vysvetlit, ze BDSM o "mlaceni" neni. Divacka anketa :" Dali byste manzelce v posteli na zadek?" me temer odrovnala. Mame jeste tolik prace a vysvetlovani... jeste jednou Terriere a Elizabeth diky za odvahu, statecnost a snahu znovu nahazet perly svinim... pardon.. lidem, kteri v nas vidi jen uchylaky a psychopaty. Já osobne bych porad pretocila jen s Terrierem a bez Gwenn, ale na nic pry neni cas. Pan Dr. Smolka - "odborník ve věci" nakonec zinscenoval s Bárou scénku manžela, čtoucího noviny a manzelky, která ho pri tom mlátí. Nevim, jak ty, Terriere , ale ja v nekterych chvilich mela chut sbalit sveho otroka a jit radeji na pivo, nez tohle videt! Myslim, ze nam ctyrem by to dalo vic, nez tohle. A národu? Zase jsme jen ta banda úchylu......

Pohled Gwen :

Málo kdy se účastním diskusí, ale třeba některé zvás zajímá i názor další zúčastněné osoby a to pokujde o TRNÍ. Jeden z největších problémů byl ten, že já s Michalem jsme byli produkcí pozváni na natáčení prezentace SM studia, pomůcek a pod. Další velkou chybou bylo to,že jsme se před natáčením všichni bavili o všem možném, jen né o tématu a průběhu chystaného natáčení. Bára si z nás evidentně dělala legraci a to za každou cenu. Nikdo z nás něměl dostatek schopností a možná i drzosti jí přepnout na solidní rozhovor(takový pořad by ovšem něměl valnou sledovanost). V okamžiku, kdy zhasla světla, naprosto otevřeně řekla, že nám rozumí, ale že před národem přeci neřekne, že se nechala svázat a že se jí to líbilo. Ani já jsem po skončení natáčení něměla ani malinko dobrý pocit a mé první kroky vedly za režisérem pořadu, kde jsem se chtěla pokusit o korekci alespoň těch nejkřiklavějších momentů, byla jsem odmítnuta se slovy, že to bylo "super" a vzájemné skákání do řeči bude mít velký úspěch. O tom, kdo a jak tam prezentoval "mlácení," konec konců uvidíte sami. Ráda se po odvysílání pořadu seznámím s vašimi dalšími názory.

Pohled Elazabeth : "Smutek, zklamání? Ne, spíš rozčarování z toho jak to všechno dopadlo. Člověk si myslí, že se něco změní ..... bláhoví... ."

Sedíc ve vstupní hale TV PRIMA, přemýšlím zda to bude mít nějaký smysl. Asi dost pozdě na takové myšlenky. Přede mnou sedí tři lidi z komparsu. Napadá mě, jestli se aspoň trošku zajímají o SM, nebo to mají jenom přilepšení k důchodu. Když je tak pozoruji, tak po chvilce tipuji tu druhou možnost.

Pomalu bude 18:00 hod.. Nervozita stoupá, chtělo by to panáka na uvolnění. Do haly vstupuje Aradie a s ní několik lidí. Hlásí se na recepci a já je po očku pozoruji. Tak, už chybí jenom Gwen s Michalem. Z myšlenek mě vytrhne hlas:?Hosté pro pořad Trní!?. Vstanu a následuji Terriera do místnosti pro hosty. Navzájem se seznamujeme a na uvolnění atmosféry tlacháme. Cítím, že nejsem ve své kůži. Jsem napjatá a celé tělo se mi chvěje. Dvě asistentky se mě snaží uklidnit. Přichází nějaký chlap a nejdřív Aradii a pak i mě odvede upravit. Chvíli přemýšlím, proč se mám líčit, když budu vystupovat anonymně, ale po chvíli to házím za hlavu. Sedím a vychutnávám si dotyky teplých rukou na mé tváři. Při líčení dekoltu se paní dotkne kruhu na mém krku a se slovy:?Moc hezké?, si prohlíží medailon se znakem BDSM. Až teď jsem se konečně uvolnila.

Odevzdaně následuji ostatní do studia. Pomalu si uvědomuji, že sem s Terrierem nějak nezapadáme. Už to mám! Nejsme tematicky oblečeni. Taky jsem uvažovala nad tím, že přijedu v kůži, ale pak jsem si řekla, proč? Vždyť to není o tom oblečení. Zmocňuje se mě nepříjemný pocit, že to není dobré. Nebude to spíš show už jen tím, že Gwen je v laku a Aradie v kůži s klečícím otrokem u nohou? A co ten stolek, plný SM pomůcek, videokazet a fotek z SM studia? Nemám čas na další myšlenky. Režisér lítá a vysvětluje co, kde, kdo a jak. Opět se nás ujímá asistentka a odvádí nás do zákulisí kde jsou připraveny dvě židle. Tak, to je náš prostor ? dvě židle natočeny na modře osvětlené plátno a malý monitor na kterém budeme sledovat průběh natáčení. Bezradně stojím a překážím osvětlovačům, kteří upravují osvětlení plátna. Pak nás usadí a dolaďují záběry na naše postavy. Ještě mikrofony:?Slyšíte??- o.k. Fajn, my jsme připraveni. Ještě chvíli si povídáme s asistentkou a dovídáme se překvapivé věci: ?Ještě dobře, že jste přijeli, jinak by jsem na tomhle místě seděla já.? Nechápavě na ní hledím:?Jak vy, to jako místo nás?? ?Jo a ještě bych to musela číst.? Nerozumím. Co číst, snad ne to o čem mluvili po telefonu s Terrierem.? Nestíhám se zeptat....Začínáme...

Úvod vnímám velice povrchně. Hlavou se mi honí nevyřčený dotaz. Až po chvíli vnímám děj na monitoru. V záběru stojí B. Štěpánová s pouty a důtkami v ruce a říká úvodní řeč k pořadu Trní ? Sadomasochizmus. Hned zjišťuji, že je mimo co se této problematiky týče, protože důtky označuje za bič. Bláhově jsem si myslela, že si aspoň trošku nastuduje materiály k SM. A to už se na place objevují Gwen s Michalem.

Bára dává první dotazy a Gwen přenechává slovo Michalovi. Po celou dobu mám dojem, že Gwen si to přijela jenom odsedět. Ještěže se ten Michal sem-tam snažil něco vysvětlit. Řekla bych, že B. Štěpánové to vyhovovalo a tlačila pořad spíš směrem k show, než k seriózní debatě. Čehož příkladem byla i sehraná scénka B. Štěpánové a pana psychologa Šmolku (ať mi je odpuštěno, pokud jsem mu zkomolila jméno), kde Bára v postavení dominantní manželky se ohání důtkami nad manželem, který čte noviny. Řekla bych, že dost ubohé, ale bohužel takové je povědomí lidí o SM. Dalším překvapením pro mne bylo i vyjádření pana psychologa k SM. Vyjádřil se k podřízení mužů, kteří se ve svých představách stávají chlapečky, které trestá žena a to je vzrušuje. Ze zděšením zjišťuji, že na to, aby člověk něco takového vypotil, studuje několik let.

Nevěřícně jsem sledovala, co se odehrává přede mnou a bylo mi z toho trapně. Kdyby jen člověk nějak mohl zasáhnout do děje, ale nešlo to. Nakonec to udělala Aradie. Vstoupila do pořadu, aniž by byla uvedena, nebo oslovena a se snahou dostat debatu na správnou stranu se pustila do vysvětlovaní. Sice trochu nešťastně, ale já chápu, že byla dost rozčilená, aby v tu chvíli vážila slova. Prvním hřebíkem bylo ?oni tu povídají nesmysly?, proneseno směrem ku Gwen a Michalovi. Druhým hřebíkem do rakve, byla věta ?toho člověka musíte zlomit?. Dost nešťastná formulace a pro laika absolutně nepředstavitelná.

Konečně jsme se dostali ke slovu i my. Terrier se snažil tu minutu využít k tomu, aby to lidem trochu přiblížil. Bohužel B. Štěpánová ho chytla za slovo a nešťastně se zamotal do vysvětlování. Bára toho využila a oslovila mne. Zeptala se na pár věcí a já se snažila vážit slova. Dnes vím, že byla chyba mluvit o některých věcech. Lidé chtějí senzaci a kašlou na prožitky a pocity. Lituji, že jsem nakousla náš rituál založení obojku. Bára se toho okamžitě chytla a s poznámkou, že to dělá jejich pes (jméno jsem zapomněla) když chce vyvenčit. Tím náš vstup do pořadu byl ukončen. Blížil se závěr a zbylo jen vyhodnotit anketu na téma:?Chtěli by jste aby Vám partner v posteli nařezal?? Myslím, že odpověď na tento dotaz je naprosto jednoznačná:?NE.? A byl konec. Titulky, závěrečný záběr na Báru a znělka.

Sedím a je mi zle z toho, že jsem tam vůbec lezla. Je mi smutno z toho, že zesměšnili to co žiji. Asi jsem naivní, ale co jsem čekala. Především jde o sledovanost. Koho zajímá jak to ve skutečnosti je. Lidi na to kašlou, podstatné je, že se baví.... A co my?? Odcházíme poražení, zklamání a opět s nálepkou úchyl .... .

Pohled Terrierův : Reportáge z natáčení o sadomasochizmu aneb na co si dát příště pozor.

V neděli večer mi volala Tanais, jestli může dát mé telefonní číslo Aradii. Začal jsem přemýšlet co se děje. Za chvíli na to už volala Aradie a požádala mě, jestli bych se s Elizabeth ve čtvrtek nemohl zúčastnit natáčení v televizi Prima pořadu Trní, s moderátorkou Bárou Štěpánovou a tématem ?Sadomasochizmus a vztahy?.

Už jednou jsem řekl, že bych se něčeho podobného zúčastnil (byla to předtím televize Nova), z čehož nakonec sešlo, protože režisér chtěl vidět pouze otroka, otrocký vztah, senzaci, která se dobře prodá. Neukázal by nic co by vypovědělo o vztazích, o tom co člověk cítí, proč to tak cítí, proč to dělá. Čtyřhodinový rozhovor nakonec ukázal pravý záměr režiséra. Z rozhovoru také vyplynulo, že se konat nic nebude.

Po těchto zkušenostech jsme se k celé věci stavěli skepticky a nechali si čas na rozmyšlenou. V pondělí do dvanácti dopoledne jsme se měli rozhodnout. Nakonec jsme se rozhodli - ano. Naše rozhodnutí ovlivnilo možnost zůstat být nepoznán, proplacení cestovních výloh a poznání, jak vlastně takové natáčení vypadá. Udělali jsme rozhodnutí, ve kterém jsme spojili příjemné s užitečným. S návštěvou lidí, se kterými jsme se chtěli setkat a snahou ukázat, že jsme úplně normální a nikdo z nás nemusí mít strach.

Večer v pondělí jsem měl zhruba třičvrtěhodinový rozhovor se scénáristy. Jejich otázky, na které jsem odpovídal, mě naplňovali optimismem. Sám pro sebe jsem si říkal, že jestli Bára bude pokládat tyto otázky, tak se nám může leccos podařit, i když asi nepřesvědčíme veřejnost, alespoň dáme podnět k zamyšlení a snaze dozvědět se o tom víc. Potom mi volali ještě asi dvakrát ohledně nějakých smluv a cestovních náhrad.

Elizabeth si po celou dobu tropila žerty a byla celkem v pohodě a v bojovné náladě. Ve čtvrtek jsme odešli dřív z práce a vzali si na pátek dovolenou. Natáčení začínalo ve čtvrtek v šest večer. Tak jsem jen doufal, že mě auto nezklame ( nelíbí se mu totiž deštivé počasí a začíná škytat). Když jsme sedali do auta u nás doma, Elizabeth byla jako vyměněná. Do auta si vzala své vlastní vytisknuté zpovědi. Nebyla schopná vyjádřit myšlenky, kterých měla předtím přehršle. Do Prahy je to nějakých čtyři a půl hodiny cesty, tedy pokud jsou respektované dopravní předpisy, za tu dobu se snažila si předčítat zas a znova to, co o sobě psala. Zatím co ji oblévaly další vlny potu, já jsem ještě analyzoval možné otázky a odpovědi, které by nám mohli být položené, a z kterých by nás bylo možné označit slovem ?ÚCHYL?.

Přijeli jsme do matičky Prahy. Po zhruba půlhodinovém hledání parkovacího místa a neustálého objíždění jednoho bloku se nám podařilo nakonec zaparkovat. Vešli jsme do vestibulu televize Prima. Zeptali jsme se na recepci na natáčení pořadu Trní. Po prohlédnutí nějakých seznamů, souhlasného pokývání hlavy recepčního, najití našeho jména, nám byli ukázana kožená křesla se slovy, že si pro nás produkce přijde v šest. Seděli jsme a čekali. Proti nám seděla postarší blondýna, která v nás budila podezření, že je pod vlivem psychotropních látek, vedle ní seděla starší důchodkyně s namalovanými rudými rty a fialovými nehty, která se při příchodu zeptala, jestli taky čekáme na Trní. Vedle blondýny seděl muž, který měl na můj vkus trochu kratší kalhoty a ponožky, které mi nějak v celku kalhoty, ponožky, boty nějak neladily.

Z jejich vzájemného rozhovoru jsme se dozvěděli, že nějakého dědka už vyměnili a důchodkyně si povzdechla, že jí taky asi brzo vymění, ale že ji to vůbec nebude vadit. Aha, tak takhle vypadá kompars, pomyslel jsem si a zkonstatoval jsem, že těmhle lidem něco vysvětlit bude hodně těžké.

To už vystoupila do vestibulu Aradia s dvěma muži a ženou. Nejdřív mě napadlo, že Gwen s Michalem asi nepřijde a byla ustanovená náhradní dvojice. Produkční pro nás přišla, poskytla nám místnost a posedali jsme si kolem stolu. Představili jsme se. I když jsem věděli kdo je kdo, protože komunikujeme spolu po internetu, naživo jsme se však neviděli. Po chvilce přišla Gwen i s Michalem. Po nezbytných organizačních pokynech, podepsání smluv, nalíčení hostů (nepochopil jsem proč líčili i Elizabeth, když ji snímali jenom siluetu i to jenom zezadu. No nic, aspoň mě to poprvé nic nestálo:-)))

Hned na začátku mě zarazilo několik věcí. Aradie přišla v koženém oblečení i když mi do telefonu říkala, že tam jde sama za sebe, nikoli za Aradii, pak tam byl i její otrok a z řeči vyplynulo, že bude mít na hlavě kuklu a vedle ní bude celý pořad klečet. Gwen byla rovněž v tematickém lacku a Michal držel igelitku plnou pomůcek a nějakých videokazet. Tehdy mi začalo být jasné, že zvítězila u nich vzájemná profesionální řevnivost a ješitnost nad snahou něco vysvětlit veřejnosti. Zkonstatoval jsem, že za těchto okolností jsme velmi dobře udělali, že nepůjdeme s tváří ven a už jsem jenom čekal jaká role bude naše v této frašce. Ale přesto jsem ještě stále sázel na otázky co mi kladli scénáristé.

Po splnění nezbytných úkonů jsme dostali pokyn jít do studia. Na konferenční stolku se rozprostřeli biče, důtky, kazety, pouta. My jsme dostali místo za zástěnou, kde jsme na monitoru viděli co se děje přímo na place. Dostali jsme do uší nějaké naslouchátko a mikrofon na hrudník. Koutkem oka jsme sledovali jak se snímají fotografie Aradie do počítače, které měli být použité jako fotodokumentace. Samozřejmě všechny fotky byly jenom ze studia. Režisér nám stál za zády a mluvil k nějakému chlapovi: ?Usměj se přece,... my jsme takhle přece neskončili? a poukázal na otroka, který klečel vedle Aradie. Přišla Bára se všemi se pozdravila, začala se učit jména. Tehdy mi začalo docházet. Režisér ví h..... Bára ví h.... ani se do těch papírů nepodívala.

Začala znělka a jedeme. Bára začala něco vykládat o biči, přitom držela v ruce důtky. Pak sehrála scénku se stálým inventářem pořadu Trní s panem doktorem Šmolkou. Scénka trapná bez smyslu, no, aspoň uvedla téma ?Sadomasochizmus? - povšimněte si, že zmizelo z toho další slovo - "vztahy." Pak na scénu přišla Gwen a její partner Michal. Začali obvyklé otázky vanilek na sadismus a masochismus typu ?To se jako uděláte, když vás někdo seřeže?? Gwen radši předala slovo Michalovi a ten se snažil vysvětlit co se dalo, ale Bára si ho držela celkem dobře tam kde potřebovala. Dostal slovo i pan doktor Šmolka, který o celém sadomasochizmu věděl jenom to, že muže vzrušuje když nad nimi stojí žena v kůži s bičem v ruce. Na opačné role jaksi zapomněl, zřejmě byl konsternován pohledem na naše dominy. Vůbec, budil dojem, že to naživo vidí poprvé v životě. Pak se Bára (zřejmě na základě podobných otázek scénáristů, jaké byly kladeny po telefonu mně) začala vyptávat Gwen a Michala jak to dělají ve trojce ještě s další ženou (což bylo úplně mimo téma, zatímco drahocené minuty utíkaly). Po tom, co se Bára vrátila zpět k tématu, to už nevydržela Aradie. Chtěla debatu dostat do úrovně, o jaké jsme měli představu my. Nicméně po jejím uvedením udělala fatální chybu když řekla, že ten člověk se musí ZLOMIT. Já vím, co tím chtěla říct, ale vanilák už dál poslouchat nebude a v ten okamžik jsme byli okamžitě všichni zařazeni. Pokud by to i našinec nepochopil, tak vysvětlím - myslela tím dostat ho do submisivního stavu aby si to, po čem touží, užil. I když jsem měl snahu do této situace vstoupit, nepodařilo se mi to, protože mikrofon byl odpojený a fungoval pouze v době, kdy nám byly položeny otázky (což je logické, protože divák by byl zmaten, kdyby do toho vstoupil nějaký hlas ze záhrobí). Pak jsme byli uvedeni my. Když jsem se začal dostávat k jádru věci, zamotal jsem se trochu v jedné formulaci. Bára toho využila a zeptala se mě, jestli Elizabeth může mluvit. Bylo mi jasné, že tímto můj vstup do pořadu skončil a Elizabeth se snažila napravit, co jsme my všichni zpackali. Pokoušela se jí vysvětlit, že to není jenom o bití, vyjadřovala se k rituálům, třeba nasazení obojku a chtěla přejít k pocitům. V ten moment ji odebrala Bára slovo s komentářem, že to dělá její Punťa, když chce jít ven. Další hřebík do rakve.

Abych pravdu řekl, už si ani nepamatuji přesně o čem jsme mluvili. Dostali jsme slovo a chtěli jsme v ten krátký okamžik říci všechno. Už se mi to všechno plete. Před závěrečnou znělkou Bára vyhlásila jak dopadla anketa na otázku ?Chtěli by jste, aby vás partner v posteli seřezal?? Na to otázku se nedalo odpovědět jinak než NE. Tím začala závěrečná znělka. Zajímavou kuriozitou bylo, že po skončení natáčení se dva muži, ptali Aradie jaké služby poskytuje a kolik stojí lekce.

Produkce a scénáristi se omlouvali, že to takhle dopadlo blablablablabla. Odešli jsme z televize, rozloučili jsme se a každý si jel po svých. Jelikož jsme byli domluveni, že budu přespávat u Domi.d, vyzvednul jsem jí na hospodském bdsm srazu v Chaloupce na Praze 10. A tam to na mně úplně spadlo, třásl jsem se na celém těle a nebyl jsem schopen se uklidnit, i když se Elizabeth o to hodně snažila. Křeče v žaludku, neklid, zvláštní pocit, jaký jsem ještě nezažil. Tu noc jsme nemohl ani spát. Cesta k Tanais mě uklidnila a naopak Elizabeth dostala pocity, jaké jsem měl předcházející večer já. Přemýšlel jsem, proč to na nás spadlo a domnívám se, že to je proto, že je to naše žití. Není to pro nás hra, ale skutečnost. A nějak jsme zřejmě okamžitě nevydýchali to, že pro společnost zůstáváme i nadále ÚCHYLY. S Elizabeth jsme se shodli na tom, že to, co prožíváme, je nesdělitelné širší veřejnosti....... a kdo bude chtít vědět, ten se zeptá a ten se to bude snažit také pochopit.


Správce serveru upozorňuje, že zde uveřejněná díla podléhají ochraně autorských práv ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. Všechna práva autorů vyhrazena. Neautorizované použití díla bez souhlasu jeho autorů se zakazuje.

Chcete na www.ds-life.cz také publikovat své články ? Přečtěte si návod  

 
Pritomni :
NEZNAMY_6006 
[ 21.5.2018 - 09:24 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.060598850250244 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.05218505859375 sekund
Vystupni komprese: deflate Celk cas: 0.11297798156738 sekund Size: 53490 bytes