NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_1634 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a módaclanek reaguje nikdo
na clanek reaguji nikdo

Rubriky
Začátečníkům  ( 66 )
Náctiletým  ( 11 )
Reálné zážitky  ( 55 )
Scénáře  ( 16 )
Povídky  ( 100 )
Poezie  ( 33 )
Eseje a úvahy  ( 53 )
Teorie BDSM  ( 34 )
BDSM v praxi  ( 45 )
Udělej si sám  ( 11 )
Recenze,testy  ( 5 )
Reportáže  ( 23 )
Bondílna  ( 8 )
Help  ( 6 )
Vox populi  ( 62 )
Editorial  ( 13 )

Pište pro www.ds-life.cz

Komentáře
O snění      [same.f ]
yorycca      [rexec ]Znamkovali

Existujici
1

Alespon registrovani
1

vsichni
1


()
(2)
(1)
()
()
()
()
()


Znamkovani - jako ve skole
Neznamkuji 5 4 3 2 1

Oficiální článek ( 3.11.2006 23:20:18 )
O snění
Přečetlo 3385 lidí celkem 4273 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 2 lidí 2 krát. Nové2 (zobrazit komentáře)
          

ABSTRAKT:Velký dík za spoluprácí patří rovněž Akire, která je jedním ze spoluautorů tohoto článku.

Vkladatel:Blue ., Autori:Blue , Spoluautori:yorycca , ;Kahofer , ;Klaudia , ;kocourek  Témata : Teorie BDSM    BDSM v praxi    Humor a BDSM...    Rubriky : Reálné zážitky    Začátečníkům    BDSM v praxi   

Kdepak, nebudu vám citovat z egyptského snáře ani vykládat symboliku snů, na tohle tady máme nejmenované odborníky. ;-)
A nebudu ani moc povídat, to rovněž přenechám jiným. Jak už bývá dobrým zvykem zvědavého Ufíka, na některé z vás jsem se opět obrátila se sérií záludných otázek.
Tentokrát na téma: splněné - nesplněné - utajené - vyřčené - barevné - a všelijaké sny...
Převážně ovšem ty o BDSM.

1. Sny a realita. Vysnít si může člověk cokoli... Jak se ubránit logickému zklamání, že realita nebývá tak barevná? A nebo se snad nebránit a nechat to ´proplout´? A nebo snít a přitom vědět, že ne všechno z toho, o čem sním, je možné a prostě se těšit ze snů? Jak na tu věc koukáš ty?

Akire: Někdy mne má vlastní fantazie malinko děsí. Naštěstí velká část je příjemná a realizovatelná. Mám stejně zaměřeného přítele, takže to není problém.

Kahofer: Ano, vysnít si může člověk cokoliv... a lehčí otázku jsi mi nemohla dát, viď?...:-) Vždyť odpovědět dostatečně a vyčerpávajím způsobem by znamenalo napsat na toto téma knihu...:-)
Ale k tématu. Nevím, zda-li jsem ta správná osoba k zodpovězení této otázky. Jsem pragmatik, logik, realista, rezervovaný optimista a praktik dohromady. Ale proč ne, třeba právě proto sis mne k tomuto tématu vybrala...:-)
Jenže... nebylo tomu tak vždy. Ve svém naivním mládí jsem měl spoustu snů, které by se daly nazvat nereálnými. Ale také spoustu reálných. Časem, jak jsem postupně dospíval a získával zkušenosti, začal jsem své sny třídit. A mít dva druhy snů.
Sny, které jsou hezké, idealistické, krásně se prožívají, příjemně se při nich relaxuje (příp.masturbuje..:-)), ale které jsou současně jen a jen sny a neočekávám od nich, že by se někdy mohly splnit. A kdyby se přece jen někdy jakousi shodou okolností a souhry náhod splnily, o to větší radost z toho budu mít. Takhle je beru, ale zároveň mi to nebrání si jich užívat. Vždyť fantazie je krásná a kdo nemá fantazii, je o mnoho ochuzen. Problém je, když nerozlišuje sny reálné a nereálné. Pak nastává to logické zklamání, o kterém píšeš v otázce.
A dále mám sny reálné nebo o kterých si to alespoň myslím...:-) a ty si sním podstatně častěji než ty první, protože u nich očekávám, že se mi časem splní. Se splní ? to asi ne. Spíš musím napsat si splním, protože jedině má snaha, píle a vůle mohou tyto sny převést v realitu. Nikdo to za mne neudělá. I když, ale to už souvisí s tvou třetí otázkou, některé sny mohou splnit i ti druzí, to je pravda..., jen to chce mít ty správné lidi kolem sebe...:-)
Takže abych to shrnul. Snít ano, i nereálné sny, ale stále stát nohama pevně na zemi a nepřestat si uvědomovat rozdíl mezi fikcí a realitou. A do té fikce neupadat příliš často. Protože přílišné snění také škodí, ostatně jako příliš čehokoliv...:-)

Klaudia: Na téma nesplněné sny by se dal napsat celý článek! Tolik prostoru asi nemám viď? :-)
Nicméně, všechno to zklamání, rozčarování či frustrace z neuskutečněných snů je (alespoň v mém případě) vysoce překompenzováno tím pozitivním, co mi sny přinášejí. Když to vztáhnu na BDSM, tak jakkoliv je většina povídek a jiných textů považovaných za masturbační fantazie, mám je ráda. Můžu totiž při nich snít, představovat si, jaké by to bylo a doufat, že někdy se k tomu dostanu. Jsou pro mě zdrojem inspirace a motivace. A zejména ? jsou pro mě zbraní proti stereotypům. Nemám je totiž ráda.
A tak mně ještě v souvislosti s emocemi a sny napadlo? Dalo by se říct, že ty negativní jsou krátkodobé. Přicházejí po scénce, během které mě napadne sto dalších věcí, které by šlo udělat, ale ze své pozice dole to říct nemůžu?. Ale také rychle odcházejí? Zatímco pozitivní emoce zůstávají dlouho. Jakmile se sen objeví, tak se jeho duše zasune do šuplíčku v hlavě?. A zůstává tam?..Dlouho?.Možná navěky anebo do té doby, kdy ho potřebuji. Mám ráda sny a určitě se jim nevyhýbám. Dělají mi svět hezčím! Nejen ten BDSM svět.

Kocourek: Nejsem člověk, který by potřeboval neustále snít, ať o sexuálních prožitcích nebo životních cílech. Spíše mám takové cíle, které se mi daří víceméně v nějakém horizontu naplňovat.

Yorycca: Já sním ráda, sním i o tom, co vím, že není možné. Ale vlastně jsem spíš trošku atypický případ, já jsem spíš zaskočená poznáním, co všechno možné je :-). A logické zklamání? Asi přijde? ale ne ze střetu snů a reality, nevím, jak to vyjádřit, ale spíš se obávám, že můj splněný sen jednou skončí, že se probudím (koneckonců člověk se vždycky jednou probudí) a sen bude pryč a budu se s tím muset vyrovnat, probrečet se tím?.a já vůbec nevím, jak to zvládnu?.

2. Sny nevyřčené. Co může podle tebe být nejčastějším důvodem toho, že člověk, který ví, co ho láká, co se mu líbí, co hledá atd. si nechává některé ze snů pro sebe? Může to být třeba tím, že každý má své tajné místo, kam jiný nemůže... a nebo na takové místo nevěříš a myslíš si, že když si člověk věci schovává v sobě, svědčí to o nedůvěře vůči protějšku? A nebo...?

Akire: Něco si nechávám pro sebe. Něco si nezaslouží zbytečnou další pozornost. Ať už jde o masturbační fantazie či o některé noční můry.

Kahofer: Další ?velmi jednoduchá? otázka...:-) Těch důvodů může být spousta, stejně jako je spousta snů... Samozřejmě, že existuje v každém člověku jeho tajné místo.

Kdysi, když jsem se intenzivně zabýval otázkou náboženství, narazil jsem na charakteristiku informací o jednotlivci podle toho, co je komu viditelné:
1. Informace, o kterých vědí všichni okolo tebe a i ty sám (např. barva vlasů, očí, ale i vlastnosti, pocity)
2. Informace, o kterých vědí všichni okolo tebe, ale ty sám ne (např. některé tvé vlastnosti, které si sám neuvědomuješ nebo zlozvyky, které děláš podvědomě, dokud tě někdo na to neupozorní)
3. Informace, o kterých víš jen ty, ostatní okolo tebe ale ne (tajné sny, přání, perverzní představy, ?kacířské? myšlenky, ?nemorální? představy a pod.)
4. Informace, o kterých neví nikdo okolo tebe, ale ani ty sám (některé podvědomé věci, zapomenuté záležitosti, některé psychické bloky apod. Pokud to převedeme do náboženství, tyto věci o tobě ví jen Bůh)

Z toho zcela jasně vyplývá, že každý člověk má některé věci, které si nechává pro sebe a o kterých neví ani jeho nejbližší. A mezi těmito věcmi jsou jistě i sny. Možná mne budeš ?kamenovat? za hříšné řeči, ale skoro každý člověk si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby někoho zabil. Ne, že by chtěl někoho zabít, ale jaký by to byl pocit. A kdo se svěřuje s touto představou někomu jinému? Nedávno jsem slyšel, že 80% žen má zoofilní erotické představy. A kolik z nich se někdy s těmito představami někomu svěřilo? Spíš je asi zahrabou hluboko v sobě, aby se to náhodou někdo nedozvěděl... co by si o nich pomyslel...?:-). Další spousta lidí má představy, jaké by to bylo, kdyby měli sexuální zkušenost s někým příbuzným, sestrou, bratrem, matkou, otcem, ale to není morální, proto pochybuji, že se s tím někomu svěřují.
A pak jsou představy a sny, které máš pravděpodobně na mysli Ty, a ty jsou sexuálního charakteru. Zaměřím se tedy na ně, ať jsme k tématu tohoto serveru...:-) Ale všeobecně to stejně platí o všech snech a představách.
Pokud člověk své představy nesděluje svému partnerovi, může být příčin vždy několik. Buď si chce opravdu v sobě zachovat jakési tajné místo a už jen tento pocit jej uspokojuje nebo partner není (nebo si to alespoň dotyčný(á) myslí) schopen tyto sny pochopit nebo má dotyčný(á) pocit, že tyto sny jsou tak moc vymykající se ?normálu?, že je prostě nemůže za žádnou cenu vyslovit nahlas, protože si myslí, že by se vystavil buď opovržení nebo minimálně výsměchu. Ale může to být i nedůvěra k partnerovi, proč ne. Záleží i na rozsahu nevyřčených snů a představ.
Takže všechny možnosti, které jsi vyjmenovala a další navíc, mohou být důvodem k tomu, že si člověk nechává své (některé) sny pro sebe. A to se pak časem může zase měnit, protože každý člověk se nějakým způsobem neustále vyvíjí, může změnit partnera, partner se může začít jinak projevovat, získá jiný pohled na věci třeba tím, že zjistí, že není sám na téhle planetě se svými sny, že i jiní lidí podobné sny mají apod.. Takže to jsou podle mne nejčastější důvody toho, že si lidé své sny nechávají pro sebe...

Klaudia: Doufám, že to o nedůvěře vůči protějšku nesvědčí. Jsem totiž zapeklitý introvert a své sny mám problém ze sebe dostat. Ačkoliv se to pozvolna lepší. A k tomu jsem ještě rozpolcená osobnost. Jedna strana křičí, abych to ze sebe vypustila (protože mám komu!), druhá, ta, která většinou (bohužel?) vyhrává, mi nasazuje roubík?
Hm, nicméně, čistě pateticky (anebo alibisticky), nemyslím si, že je to projev nedůvěry. To není o slovech, ale o tom, co nosíme pro partnera v sobě.

Kocourek: Strach, že partner nepochopí, co mám za touhu, jaký je můj sen a nebude schopen to pochopit a alespoň tolerovat tento sen, když už není schopen se podílet na jeho realizaci. Dnes nemám žádné skryté sny, protože je všechny mám komu říci.

Yorycca: Asi to není dobře a nikomu neradím, aby se mým příkladem řídil, ale já žádné nevyřčené sny nemám, o všech jsme s mým pánem mluvili, on zná ty mé a já některé z těch jeho?. a tajné místo? Dlouho jsem si myslela, že ho každý má, že ho každý nutně musí mít, že je nebezpečné úplně se někomu vydat všanc, měla jsem v sobě takové skryté místo hrozně dlouho a dlouho, vlastně celý život? dokud jsme se nepotkali.

3. Sny vyřčené a nesplněné. I to se stává - svěřím se partnerovi/příteli, s tím, že bych... (dosaďme si libovolné)... a čekám... a nedočkám se. Patrně bych se tedy měl srovnat s tím, že to nepůjde. A nebo ne? Mám zkusit opakovaně mluvit? Ptát se? Vysvětlovat? (Třeba partner nepochopil, že je to důležité...) Ale to není jednoduché, viď... člověk se v takové situaci cítí docela zranitelný... máš nějaký recept?

Akire: Já opakované připomínání brala jako druh nátlaku, on jako pomoc, inspiraci. Nejlepší je otevřená atmosféra, kde necháš druhého, aby dělal, nač se cítí a dělal mu, co cítíš, že je hezky prožíváno. Pak už není tak důležité, jestli to bude zrovna teď zrovna to konkrétní, co chci. Ale věřím, že existují lidé závislí na konkrétním, velmi vyhraněném prožitku.

Kahofer: Tato otázka závisí hodně na tom, o jaký druh snů se jedná a jaký vztah má dotyčný člověk se svým partnerem.
Já se na to dnes dívám trochu jinýma očima než tomu bylo dejme tomu před deseti lety a můj postoj se do značné míry změnil dobou a zkušenostmi. Myslím si, že pokud má člověk dobrý a otevřený vztah se svým parnerem, že by své představy a sny měl vyslovovat nahlas. Samozřejmě s náležitým vysvětlením. Vždy ale musím počítat s tím, že ne vše, co se líbí mně, se musí zákonitě líbit i mému partnerovi.
Pokud jsem si vybral partnera, který je podobného ražení jako já (což by teoreticky měl být), pak i mé, pro něj momentálně neuskutečnitelné nebo z jeho strany neakceptovatelné, sny a představy nejsou mezi námi žádným problémem a ani já nemám důvod se cítit více zranitelnějším než normálně. Vezmu na vědomí jeho postoj, jeho právo mít svůj postoj k této věci a jdu dál s vědomím, že momentálně je to pouze můj sen. A že jsem mu ho řekl? No a co? Pokud je to tvor alespoň trochu rozumný, nijak to proti mně nepoužije, ani nezneužije a kdyby přece jen ano, nenechám se...:-)
Jelikož se ale dva jedinci ve vztahu vyvíjejí tím, jak na sebe vzájemně působí, dále se vyvíjejí každý jako samostatná osobnost, posouvají se jejich hranice v mnoha oblastech (ale i omezují ? třeba ze zdravotních důvodů) a také se vyvíjí jejich vztah jako takový, za nějaký čas, když dospěji k tomu, že by parner již mohl být více nakloněn mému snu, se k němu vrátím a pokusím se ho znova prodiskutovat.
Ideální stav je tehdy, pokud je můj partner mnou nenásilně doveden k tomu, že ten můj sen, má představa není zase až tak nereálná či neakceptovatelná a začne o něm hovořit sám...:-) Ale to už chce hodně psychologie a diplomacie ve vztahu. To ale stále hovoříme o více méně rozumném partnerovi, který má podobné zájmy a názory jako já. A navíc... já jsem takový psycholog-amatér a ještě ke všemu Beran...:-)
Pak je ovšem partner, který má v některých věcech diametrálně odlišné názory, a to je klasický případ já BDSM+, můj partner ?vanilka?. Jenže toto téma je na samostatný článek a otázka byla směřována spíš k tomu, co bylo popsáno výše, proto se do toho pouštět nebudu... Navíc universální rada v tomto stejně neexistuje...
No a nakonec může být také možné, že můj sen je totálně nereálný, já to však v jakési své momentání euforii nevidím nebo nejsem schopen vidět. Pak ale opět zavísí na mém partnerovi, jak on dokáže mně vysvětlit, že tomu tak skutečně je. Pokud jsem rozumný já, dokáži reagovat na rozumné argumenty, třeba ne hned, ale až se mi to uleží v hlavě a pak přijít a říct: ?No jo, máš pravdu, to je přece blbost.?

Klaudia: Já bych potřebovala recepty dva. První, jak ze sebe dostat sny ven. Druhý, jak je pak zrealizovat. Ale momentálně mám stále větší problém s tím prvním. Nejlíp fungovalo věci si vzájemně psát. Člověk má více času promyslet si to, co chce napsat, případně něco promazat. Na druhé straně pak chybí spontánnost. Ale ideální cesta neexistuje v ničem. Chvíli nám psaní doma fungovalo, pak to spontánně ustalo. Nevím proč, ale ustalo to. A jelikož jsem taková, jaká jsem, když se mi náhodou něco podaří alespoň náznakově ze sebe dostat, spojuji to s obrovskými očekáváními. Logicky nemůžou být uspokojena. A ačkoliv se mezičasem poměry v mém partnerském životě trochu nebo-li zásadněji změnily, nemám ten dojem, že se změnilo cokoliv v nesplněných snech a v schopnost jejich (ne)komunikace. Bohužel. Grrrrrr! :-)

Kocourek: Nemám s tím problém. Spíše se mi stalo, že partnerka nereagovala na můj vyřčený sen a jako by ho nevnímala. K realizaci došlo za dost dlouhou dobu a byl to úžasný zážitek. Takže nyní vím, že mé sny vnímá a plní je, když je vhodná chvíle.

Yorycca: Asi mám velké štěstí. Mého pána mé sny zajímají, tak jako ho zajímá všechno, čím žiju, je zároveň mým přítelem, ví o mně všechno, radí mi a pomáhá, vysvětluje a nechává si vysvětlovat. Já vím, že je nebezpečné říct někomu o sobě úplně všechno, vím to, vždycky jsem byla hodně uzavřená a nedůvěřivá?a pak přišel on a všechno se změnilo, důvěra vyplynula naprosto přirozeně, i když samozřejmě ne hned, najednou se nestydím ani za své sny, ani za své slabosti a problémy?.já vím, Blue, jednou to nejspíš skončí a zas budu na všechno sama a všechno bude těžší než dřív, kdy jsem nevěděla, že ten, koho hledám, opravdu existuje, kdy jsem myslela, že je to právě jen postava z mých snů.?.vím, že jsem teď hrozně zranitelná, ale bůhví proč věřím, že toho nezneužije?

4. Sny veselé...(ty ve spaní) Zdál se ti na téma BDSM nějaký veselý sen a nebo Ti někdo o takovém vyprávěl? Podělíš se o něj (pakliže publikovatelný ;-) )?

Akire: No, většinou jsou velmi vzrušivé:-) ?spíš příjemné mrazivé než směšné.

Kahofer: No...:-) Řeknu to takhle... Ne, že by se mi sny nezdály, ale většinou je hned zapomenu. A pokud je nezapomenu hned, stane se tak minimálně do týdne...:-)
Ale mám jeden ?veselý? sen na téma BDSM, resp. mně připadá veselý, některým možná ne a zdál se Anet. To se jednou probudila a říká mi:
?Mně se zdál hrozný sen.?
?A jaký?? já na to.
?No..., chtěli tě znásilnit tři chlapi.?
?A kde??
?U nás v ložnici na kovové posteli. Měli tě nahého připoutaného k té posteli s vystrčeným zadkem a chtěli tě znásilnit. Už si svlíkali kalhoty.?
?Zajímavý sen ?!??
?Tak jsem tam vlítla, že s nimi udělám pořádek, ale nejdív jsem se podívala na tebe, jestli se ti to třeba náhodou nelíbí. Až když jsem viděla, že se ti to asi moc nezamlouvá, začala jsem je mlátit rákoskou.?
:-D(obrovský smích) ?Tak díky, že i ve snu myslíš na to, co se mi líbí a co ne...?
Tak nevím... Je to publikovatelné?...:-)

Klaudia: Nevím, zda-li je to BDSM téma, pro mě určitě jo. Když jsem byla menší a bývala jsem s bráchou ve společném pokoji, tak jsem často mluvila ze snu. Většinou to bylo neartikulované blabotání, ale prý se mi jednou stalo, že jsem ze sebe vypustila pár souvislých vět. Brácha mě ráno přesvědčoval, že to bylo v prvním rodě jednotného čísla, mluvila jsem o sobě, a co bylo pro něj neuvěřitelné, mluvila jsem v ženském rodě (ti, kteří nevědí, proč je ženský rod v mém případě překvapivý, ať si pročtou článek ?Bourání mýtů o transkách?:-). A proč o tom mluvím? Tu noc se mi zdálo, že utíkám z hořícího domu? Vysvětlí mi to někdo? :-)

Kocourek: Sny si obecně nepamatuji, a o žádném takovém nevím. Ale zrovna dnes se mi zdálo, jak jsem jel někudy přes Prahu a teprve po delší době mi došlo že mám na sobě šaty, co vypadají sice jako delší tričko, ale pod tím mi v tramvaji koukaly černé samodržící punčochy a nic jiného jsem na sobě neměl :-)

Yorycca: Na žádný sen s tematikou BDSM si nevzpomínám.

5. Sny cizí aneb inspirátor. Nevím, jak tobě, ale mně občas sny dočasně dojdou... po nějaké době se zase objeví, ale znáš ten pocit, kdy by člověk ´něco podniknul, ale nápad nepřichází´? Kam chodíš pro inspiraci?

Akire: Udělám první krůček (např.nechám si přinést provaz) a vnořím se do odezvy těla partnera?. a napůl odmontuju mozek.

Kahofer: Opravdu.. jedna otázka lepší než druhá...:-) Inspirace buď přijde nebo nepřijde. Nikam pro ni nechodím, ani nehledám, jak jsem řekl, jsem spíš takový praktik a pragmatik a tak spíše sedím a zkouším a vymýšlím, dokud na něco nepřijdu.
Obrovským zdrojem inspirace a nápadů je pro mne ale Anet. Ta doslova překypuje nápady a různými představami, sice ne vždy až tak reálnými, ale to vůbec nevadí, vždy se najde nějaký, který se dá použít, třeba pozměnit, doladit a poté realizovat.
Co si ale myslím, že může přinést inspiraci, jsou lidé kolem mne. Proto hodně s lidmi hovořím a poslouchám, co říkají, ale nejen že slyším, že něco říkají, ale hlavně, co říkají. Pak to nějak v sobě třídím, vstřebávám a třeba zrovna přijde nápad, myšlenka, které se dají jakýmsi způsobem převést do reality.
Pravdou je, že sám moc nehovořím, spíš nechávám druhým prostor, aby projevili své myšlenky, své představy. Ale to jsem dělal vždy... sledoval z povzdálí bzukot a vybíral si pro sebe to použitelné...-)

Klaudia: S tím často problém nemívám. Jsem totiž snářka? Mám to opravdu ráda. Chvilky, když můžu být sama, vypnout a začít snít. Hm, možná i proto mám ráda samotu a cítím, že ji k životu potřebuji. Ačkoliv je jí čím dál tím míň. Naučila jsem proto využívat i hodně, hodně krátké momenty, kdy si kolem sebe udělám nepropustnou zeď a ponořím se do vlastního světa. Pamatuji se, když jsem docela často cestovala vlakem, jak jsem se na to těšila. Věděla jsem totiž, že koleje, výpravčí, strojvedoucí, lidé kolem najednou zmiznou a já jsem zůstanu sama jen se svými sny. Nevím ti proč, ale pravidelně, ne-li vždy, jsem v těchto chvílích chodila do služby:-). Problémem akorát je, že těch snů se mi v šuplících nahromadilo tolik, že dnes vím, že je už všechny vytáhnout nestihnu. Ale na druhé straně, mám z čeho vybírat? :-)

Kocourek: Vážně nejsem typ vhodný k této anketě. Tady zas nevím co odpovědět.

Yorycca: Mně sny nedocházejí, mám jich pořád dost a když přece dojdou, tak si nějaký zopakuju, a inspirace? Většinou se moje sny odvíjejí od nějakého reálného základu, takže je to jen takové dotvoření nebo dotažení reality podle mých představ?.někdy sníme s mým pánem společně a to je pak taky moc pěkné?

6. Jakou barvu mívají tvoje sny?

Akire: Černá, modrá, a bohužel bývají i dost krvavé.

Kahofer: Konečně na závěr také nějaká opravdu jednoduchá otázka...:-) Mé sny (ty ve spaní) jsou vždy barevné a to plně barevné...-) Nepamatuji se na sen, který by byl černobílý nebo jen v jedné barvě. Co se týče snů při plném vědomí, ty jsou také barevné, nicméně při větší relaxaci nastává okamžik, kdy se propadám do barvy bílé, resp. nažloutlé, něco jako sluneční světlo... ale to už je také trochu na jiné téma...:-)

Klaudia: Určitě jinou, jako tvé! Jsem totiž trošičku barvoslepá a tudíž vidím svět v jiných barvách! :-) Nicméně mé sny jsou barevné a hodně kontrastní. Docela přesně si je umím vybavit. A teď mně vlastně napadla zvláštní věc. V civilním životě mám ráda pastelové barvy, zatímco v druhém, služebně-úchylným zase kontrastní až kýčové. Sakra, snad nežiji půlku života ve snu?!

Kocourek: Sny mám barevné :-) Jsem moderní :-) Dokonce i ozvučené :-) .

Yorycca: Tak teď nevím, jak to myslíš, jestli jako skutečnou barvu, nebo jako barvu zvuků a tónů?.mé sny jsou jako filmy, některé barevné a jiné černobílé, některé jsou dokonce jako filmy pro pamětníky, stále se opakují, stejně jako některá ústřední témata :-).

A na závěr netradičně pár komentářů, které přišly spolu s odpověďmi:

Milá Blue, mám pocit, že mé odpovědi nejsou přínosem, doufal jsem, že to vzdáš :-) Ale dobře, zde máš odpovědi.
Jsem dost realista a malý snílek :-) ahoj Kocourek

A co říct na závěr, milá Blue ? Že se děsím chvíle, kdy mi zbydou zase právě jen ty sny, protože já jsem hodně náročná nejen na sebe, ale i na lidi ve svém okolí a trvalo moc a moc dlouho, než jsem svého pána a přítele našla?.
Asi to není přesně to, co si představuješ, protože náš vztah je hlavně D/s a je založený především na psychice, takže oblast SM a nějaké takové sny mě nenavštěvují, ale oceň aspoň dobrou vůli :-) ....pa a měj se! Yorycca

Ahojček Ufonku, do hájíčka zeleného Tě nepošlu, raději Ti písmenka o snech zašlu :-)
...A docela mně (možná) nastartoval i Tvůj-můj rozhovor, takže díky patří i Tobě, protože myšlenkám tohoto typu není dobře se bránit! :-) Takže se těším, až to vyjde. Ačkoliv cest, jakým se to dalo zpracovat bylo hodně a věř, že ta finální, nebyla první:-))
To jen tak mimochodem :-) Klaudia

Tak milá modrá přítelkyně...:-)), opravdu velmi jednoduché otázky si vymýšlíš, mohl bych na to téma psát ještě hodiny a hodiny, kdybych chtěl opravdu říct vše, co mám v hlavě..:-)
Opravdu rozsahu odpovědí se meze nekladou? No tak to jsem zvědav, kolik z toho, co napíšu, budeš muset vystřihávat...:-)) Kahofer


Správce serveru upozorňuje, že zde uveřejněná díla podléhají ochraně autorských práv ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. Všechna práva autorů vyhrazena. Neautorizované použití díla bez souhlasu jeho autorů se zakazuje.

Chcete na www.ds-life.cz také publikovat své články ? Přečtěte si návod  

 
Pritomni :
NEZNAMY_1634 
[ 21.3.2018 - 03:59 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.054389953613281 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.036889791488647 sekund
Vystupni komprese: deflate Celk cas: 0.091459035873413 sekund Size: 58870 bytes