NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_6263 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a módaclanek reaguje nikdo
na clanek reaguji nikdo

Rubriky
Začátečníkům  ( 66 )
Náctiletým  ( 11 )
Reálné zážitky  ( 55 )
Scénáře  ( 16 )
Povídky  ( 100 )
Poezie  ( 33 )
Eseje a úvahy  ( 53 )
Teorie BDSM  ( 34 )
BDSM v praxi  ( 45 )
Udělej si sám  ( 11 )
Recenze,testy  ( 5 )
Reportáže  ( 23 )
Bondílna  ( 8 )
Help  ( 6 )
Vox populi  ( 62 )
Editorial  ( 13 )

Pište pro www.ds-life.cz

Komentáře
(bez názvu)      [Arix ]
Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [Terrier ]
Re: Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [Arix ]
Re: Re: Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [Terrier ]
Re: Re: Re: Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [Arix ]
Re: Re: Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [NTPT ]
Re: Re: Re: Re: Arix, [6.1.2008 - 08:41]      [Arix ]Znamkovali

Existujici
1.25

Alespon registrovani
2

vsichni
1.714


(3)
(3)
()
(1)
()
()
()
()


Znamkovani - jako ve skole
Neznamkuji 5 4 3 2 1

Oficiální článek ( 2.1.2008 12:15:16 )
Bezpečnost a rizika při svazování.
Přečetlo 8026 lidí celkem 19781 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 3 lidí 7 krát. Nové7 (zobrazit komentáře)
Vkladatel:Terrier ., Autori:Terrier  Témata : Bondage    Teorie BDSM    BDSM v praxi    Rubriky : Teorie BDSM    BDSM v praxi    Bondílna   

Bezpečnost a rizika při svazování.

Rizik při bondáži provazové, v poutech či třeba obyčejné potravinové fólii ?. atd je hodně. Jednou z hlavních je riziko přerušení krevního oběhu. Nedostatek krevního oběhu v oblastech hlavních artériích nebo i v oblastech kapilárních může vést k vážnému poškození tkání včetně nekróz ? odumření tkání, trvalého porušení nervových zakončení. Poškození nervového zakončení může dojít i ve velmi krátké době v řádu několika minut.

Příznaky přerušení krevního oběhu zahrnuje bolest otupělost, pocit pálení, mravenčení, bodání, znecitlivění inkriminovaného místa, snížení teploty pokožky a změnu barvy pokožky na bledě šedou až bílou nebo modrou až tmavě fialovou. Pokud svázaný člověk dostává některý ze zmiňovaných příznaků, nebo sami vidíte markantní změnu barvy, je potřeba okamžitě odstranit imobilizační, znehybňující pomůcky a na postižených místech je nutné provézt masáž k podpoře krevního oběhu do doby než příznaky zmizí.

Zmiňovaným nebezpečím lze, při běžném svazování, předejít vhodnou technikou a bezpečnostními opatřeními. Několik jednoduchých doporučení které mohou dopomoci zajistit bezpečnost vašich hrátek:

Neutahujte pouta příliš silně, zejména kolem kloubů (zápěstí, kolena, lokty,kotníky) dále pak krku a slabin - na těchto místech tepny a žíly probíhají velmi blízko povrchu. Obzvlášť kolem krku mohou oběhové problémy přijít velmi rychle a to pomíjím možnost již špatného zdravotního stavu vázaného subjektu, nebo jeho dalšího zranění vlivem omdlení (pád). U vázaných subjektů se zdržujeme na doslech a osobu často kontrolujeme ? způsob nechávám na Vás.

Nedávejte svazovanému subjektu roubík, kuklu pokud nevymyslíte jiný způsob dostatečně srozumitelné komunikace v případě oběhových nebo jiných zdravotních potížích.

Nikdy nikoho nezavěšujte bez vhodných znalostí, bezpečných pomůcek, dostatečně dimenzovaných kotevních míst a minimálně další osoby (dostatečně znalé), která Vám může v případě problému pomoct.

Pouta utahujte nebo uvazujte tak, aby jste pod ně byli schopni vložit dva prsty nebo prst mezi tělo a provaz.

Znásobte počet bodů, kde bude natažení nebo tlak působit, tím rozložíte váhu na vetší plochu. V případě provazových pout používejte většího počtu ovinutí kolem končetin a těla. Provazové sítě, různé diamantové bondáže doplňujte o závěsy kolen, loktů, ramen, hrudníku, pasu a stehen. Čím více rozložíte tlak, tím víc si to Váš subjekt užije a bude to bezpečnější.

Ujistěte se, že víte jak a v jakém pořadí uvolníte bezpečně provazy. Používejte Vám známe uzly a připravte se na jejich případné bezpečné rozetnutí EMT nůžkami nebo nožem a mějte tyto věci vždy po ruce.

Trvejte na tom, aby Vás subjekt okamžitě informoval o jednotlivých příznacích a probíhajících změnách jeho těla.

Kontrolujte tep nebo teplotu případně barevnou změnu pokožky v zatížených místech. Informujte se u subjektu na jeho případné omdlévání v extremních situacích nebo jeho problémy s tlakem.

S bondážovými nováčky a prvničkami zacházejte opatrně a pomalu. Důrazně se soustřeďte na emoce subjektu a zprostředkovávejte mu častý tělesný kontakt, slovní podporu. Dávejte pozor na vzrůstající paniku. Uvědomte si, že každý člověk je jiný a to na co jste zvyklí u prvního subjektu může probíhat diametrálně odlišně u subjektu druhého.

Provazy odstraňujte opatrně, dávejte pozor na možné spáleniny, v případně nutnosti rychlého osvobození požívejte radši nůžky nebo nůž a neberte ohled na lano. Umožněte připažení rukou a stoj na nohou, aby se krev mohla vrátit. Subjekt nemusí být schopen v prvních okamžicích končetiny ovládat a ačkoli se zdá, že se už nemůže nic stát, může nekontrolovatelně upadnout. Masírujte znecitlivěná místa a použijte teplo k obnovení oběhu. Věnujte dostatečně dlouhý čas k regeneraci než budete provádět další bondáž.

Příklady z praxe:

Lehké blbnutí a bondáž u kříže. Štíhlý ženský subjektu - přišla náhlá žaludeční nevolnost. Průběžné příznaky žádné. Příčina neznáma ? patrně tlak na břicho.

Jednoduchá bondáž s provazovou podprsenkou přes hrudník. Plnoštíhlý ženský subjekt - z ničeho nic omdlela. Průběžné příznaky žádné. Příčina ? patrně nedostatek kyslíku, mnoho svíček a vydýchaný vzduch.

Závěs za diamant pro fotografii. Štíhlý ženský subjekt ? po závěsu subjekt mohl zvednout ruku jen do výše ramen. Průběžné příznaky žádné. Příčina - dlouhá doba v závěsu a tlak desetimilimetrového lana do trapézového svalu pravé ruky. Doba léčení dva-tři měsíce.

Ukázka jednoduchého závěsu pouze kolem pasu zády k zemi do prohnutí (v podstatě můstek bez kontaktu se zemí ). Štíhlý mužský subjekt bondagemaster ? velmi rychlé omdlení. Průběžné příznaky žádné. Příčina - pravděpodobně stlačení tepen a žil kolem páteře v součinosti s mírnou konzumací alkoholu.

Mlaťte se s láskou a rozkoší


Správce serveru upozorňuje, že zde uveřejněná díla podléhají ochraně autorských práv ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. Všechna práva autorů vyhrazena. Neautorizované použití díla bez souhlasu jeho autorů se zakazuje.

Chcete na www.ds-life.cz také publikovat své články ? Přečtěte si návod  

 
Pritomni :
NEZNAMY_6263 
[ 20.7.2024 - 09:08 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.14851713180542 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.035091876983643 sekund
Vystupni komprese: gzip Size: 41675 bytes