NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_6687 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a móda


Komentáře k :

Oficiální článek ( 5.7.2008 17:41:09 )
Poctivá BDSM pozitivita
Přečetlo 8132 lidí celkem 20218 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 33 lidí 67 krát. Nové67 (zobrazit komentáře)
Zajímavá, Dominou psaná úvaha, sahající mnohým jejím kolegyním a mnohým "takysubíkům" hluboko do svědomí
          

ABSTRAKT:Jsou ještě lidé, kteri k D/s přistupují jako k velkému daru a požehnáni, nebo uz je vetsina hledajících jen kořistniky, kteří se honí za D/s zážitky za každou cenu, nejlépe na úkor někoho jineho?

Vkladatel:Cruella ., Autori:Cruella  Témata : Mezilidské vztahy    Femdom    Malesub    Etika a BDSM    Rubriky : Eseje a úvahy    BDSM v praxi    Vox populi    Začátečníkům   

Zobraz článek         


(NEW) jurysbond    [ 25.10.2009 - 01:10 ]      Věrnost a BDSM
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Podle mně jsou některé věci jednodušší než se zdají být... Když bude mít chlap manželku a bude jí pravidelně zahejbat s jinou..ať už v rámci BDSM a nebo ne, tak je to prostě nevěra a těžko potom Domina může očekávat nějaké city... Na druhou stranu, nevím jaké to je mít ženu která pro tyto věci nemá vůbec žádné pochopení..sem zatím sám:-) Ale myslím si že vše je na domluvě a že se dají i v rámci vztahu BDSM fantazie uspokojit...co si myslí ostatní?


(NEW)NEZNAMY_6605  ( tvarakoska,tvarakoska@seznam.cz )   [ 23.8.2009 - 20:09 ]      pěkné
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Nedá se nic než souhlasit. Člověk, ať už D nebo S, hledá a chce najít. Ale právě pisálkové dokážou hodně znechutit i to pozvání na kafe. Anonymita četu zaručuje sobecké osobě lehké zneužití čehokoli. Každý má nějakou představu o svém partnerovi a doufá, že jednou to klapne, že bude moci mít vedle sebe oporu, rovnocenného partnera. Jenže netoví lovci, kteří z jakkéhokoliv důvodů hledají, někteří jen pro zábavu, někteří jen z módy, někteří proto, že si potřebují něco vykompenzovat, naučeně "vydírají" vytipovanou Dominu pro své potřeby. Několikrát mě hledající subíci ubezpečili, jak zoufalá jsem , jak jsem zakomplexovaná a že mi s mou postavou ani vlastně nic jiného nezbývá, než lovit na netu oběti. Nejsem na četu oblíbená, nebavím se na povel, jak mu budu velet na webce, nerozebírám intimnosti. Prý protože nejsem dom...Co má ale společného virtuální výcvik a takzvané zkoušení poslušnosti na netu s D/S vztahem? Pokud člověk odmítne slušně důvody - věk, stav, vzdálenost(pro mě docela zásadní), nicméně nevylučující se věci, zase bývá osočen, jak je arogantní a zatrpklý To samé ale asi pocitují i hledající S, a proč? Možná proto, že když už se jim poštěstí se s někým takovým seznámit, začne fáze otukávání, stanovení PRAVIDEL ( zase proč hned pravidla, proč ne jen zásady, co kdo chce a na co má chut, jaké jsou možnosti ? ) a S proto že chce, tak je většinou z nezkušenosti příjímá, protože je nakrmen neexitujícími existencemi nebo někým, co si něco dokazuje a vymyje mu mozek nějakými smyšlenými zákony Domin. Viz teď proběhne lekce : utkvělá představa jak krásně voní nemyté nohy, jak jes lastný výprask , božský zadek , kolíčky, vosk, lízání podvaz..Zjístí, že to bolí , že to nevoní po broskvích, že moč je slaná... Kde je chyba? jJde se hledat dál...A je to stále stejné...Nemůže najít...Někdo začne podvádět, nechce riskovat... Zkusí dom z netu, která je vyhlášená počtem subů a zase to není ono...Začne měnit nicky,aby se opět schoval do anonymity a nebyl odhalen těmy , které třeba už měsíce z " opatrnosti" vodí za nos, nebo nesplnily jeho potřeby ...A když takového, který tě napadá, jaká jsi sadistka a chuděra odhalíš a napíšeš mu zase slušně, že k určitým věcem musíš dospět a ne jen na nich trvat, zase jsi za tu povrchní co to neumí.... Možná píšu z paty a úplně zcestně,ale je jen má reakce...


(NEW) basticka    [ 1.9.2009 - 14:15 ]      Re: pěkné
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Z pozice druhé strany souhlasím. Pokud má navázaný kontakt přerůst ve vztah, který bude mít delší trvání je třeba, aby si oba zúčastění našli k sobě cestu, tu ustoupit jeden; tu zase druhý, a to bez ohledu zda se jedná o D či S. Pravidla se dají stanovit vždycky později až ve vztahu bude jasno kdo kde stojí a co mu vyhovuje. Pokud se vztah dobře vyvíjí tak dříve či později dojde "samovolně" k plnění původních snů ke spokojenosti obou. Pravda spíše toho D. Štěkám z vlastní zkušenosti. Mám Paničku díky které jsou věci dříve pro mne dříve nemyslitelné teď naopak v Jejím Podání velmi velmi přitažlivé.
Takový D, která dovede vést S k obrazu svému tak aby v tom S našel zalíbení je darem a přeji je každému S.


(NEW) bigg    [ 1.8.2008 - 12:20 ]      Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Je to tak, nekteri proste v textu inzeratu vidi jen to, co chteji videt a hlavne zazit oni a uplne zapominaji, ze je treba brat ohled i na nazory, potreby a pocity druhe strany. Proste vidi v textu slabiky "do-mi-na" a krev se prelije z mozku do nizsich partii... Premyslel jsem o tom, jestli bdsm ve vztahu je jeho nadstavbou nebo organickou soucasti. Zaver neni jednoznacny - z hlediska fungovani vztahu je asi jeho soucasti, byt se neprojevuje vzdy a vsude. Pani rozhodne nechodi porad ve vysokych botach a v kuzi a submisivni partner take neni porad v pasivni roli, ale dle potreby a svych schopnosti se aktivne podili na provozu spolecne domactnosti. V emocni rovine vztahu je to spise ta nadstavba, ktera prinasi do vztahu novou dimenzi. K tomu, abych se sveril do rukou sve Pani je prece potreba velka davka duvery a tato vzajemna duvera podle me ten vztah posouva zase trochu jinam. Spousta lidi treba nedokaze pochopit, ze Domina, ktera me krute zmuci me muze soucasne i milovat. A neni hezci pocit, nez se treba po vyprasku schoulit k noham milovane Pani... A druhy den zazit stejny pocit treba pri tom, ze se povedeme za ruku parkem a budeme se radovat z hezkeho dne stejne jako "vanilkovi" partneri.


(NEW) Asdareel    [ 1.8.2008 - 21:29 ]      Re: Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

"Domina, ktera me krute zmuci me muze soucasne i milovat. A neni hezci pocit, nez se treba po vyprasku schoulit k noham milovane Pani... A druhy den zazit stejny pocit treba pri tom, ze se povedeme za ruku parkem a budeme se radovat z hezkeho dne stejne jako "vanilkovi" partneri."

100% souhlas, to je i moje představa perfektního D/s vztahu. Ale proč má taková spousta lidí problém to pochopit?


(NEW) basticka    [ 17.8.2008 - 15:32 ]      Re: Re: Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Přidávám jeden veeelkýýý souhlasný štěk::-D Ideální a snový vztah:-D haf


(NEW) Arix    [ 5.8.2008 - 20:43 ]      Re: Re: Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Proč? Protože je to vztah, který se vymyká tisícileté sdílené lidské zkušenosti, vztah, který má minimum analogií v přírodě...
Tím v žádném případě nechci říct, že by na něm bylo něco špatného, ale i moje pocity coby dost tolerantního člověka jsou ve stylu "vím, že to jiné lidi baví a že jsou tak šťastni, ale nechápu to".


(NEW) Job    [ 22.8.2008 - 21:40 ]      Re: Re: Re: Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Tím si řekl skoro vše. Lidé se vždycky báli toho, co nemohou nebo nechtějí pochopit. Proto si třeba vymysleli boha jako metlu na nás úchyláky


(NEW)NEZNAMY_3368  ( Fanda,nechciho napsat )   [ 5.8.2008 - 18:02 ]      Re: Re: Souhlas s článkem
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Jednoduše proto, že dyž si to představí, tak mu z toho vstává husí kůže. Proto!


(NEW) Arix    [ 5.8.2008 - 20:44 ]      Re: Re: Re: Souhlas s článkem
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Fanóši, zdálo by se, že ti z toho vstává něco docela jiného, ale ještě sis to nepřiznal. :)


(NEW) ikkyu    [ 10.7.2008 - 10:32 ]      
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Trošku mě zarazily ty velký písmena u Já a Mě- k čemu je to dobré v článku pro veřejnost? Chápal bych to třeba v komunikaci se subíkem. Jestli do okolí pouštíš podobný signály (třeba si to ani neuvědomuješ), může to být jeden z důvodů, proč se na tebe potom lepí typy na který si stěžuješ. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.


(NEW)NEZNAMY_5744  ( anonymous,dom.a.sub@volny.cz )   [ 15.7.2008 - 12:35 ]      Re: ikkyu, [10.7.2008 - 10:32]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Pokud jsi nepostrehl/a, tak je to jen kus korespondence se subem ;-) Precti si uvod - je to tam presne takto uvedeno :-)


(NEW) ikkyu    [ 23.7.2008 - 16:09 ]      Re: Re: ikkyu, [10.7.2008 - 10:32]
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Já myslel s nějakým konkrétním :-)


(NEW) Njal    [ 13.7.2008 - 22:35 ]      Re: ikkyu, [10.7.2008 - 10:32]
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Take jsem mel sveho (zacatecnickeho) casu tendence psat "Ds" (byt nikdy ne "Ja" s velkym pismenem) a podobna rozliseni, ale uz jsem to zavrhl. Nema to totiz zadny smysl, nevidim z toho zadny uzitek. Rovnostarsky pisu DS nebo ds a je to. :-)


(NEW) NTPT    [ 13.7.2008 - 23:01 ]      Re: Re: ikkyu, [10.7.2008 - 10:32]
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

já píšu Pán z velkým P, občas . tedy když se mluví o konkrétním DS... to ovšem také často píšu subinka s velkým S. ale psát se ve stylu Já Kazisvět šestý .. to mě nikdy nenapadlo.


(NEW) Arix    [ 8.7.2008 - 18:05 ]      
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Teď nevím na co dřív reagovat.
S nemá představu, že ho kdokoliv vede, nýbrž že ho vede někdo, kdo stojí za to. Kdo je (přirozenou) autoritou. Tady mě napadá; možná máme rozpor ve významu slova autorita - podle mého názoru (a zhruba v souladu se slovníkem cizích slov) je to "uznávaná vážnost, úcta, rozhodující vliv" a tedy ne podvolení se získané násilím. Vrátím-li se o pár příspěvků zpět, policie a FÚ pro mě jsou ve stejném postavení jako parta lupičů v noci v průjezdu - také jim vyhovím, ale ne proto, že bych je považoval za autoritu, nýbrž proto, abych se vyhnul nepříjemnějším následkům než je ztráta peněženky/osobní svobody.
Zpět k tématu - odpovím za sebe - "drzost" někoho vést získávám v tom, že je někdo, kdo chce být veden. DS vztah zkrátka spočívá v dobrovolném předání (části) zodpovědnosti, nechci se teď moc široce rozepisovat o tom, proč. Sledovat zájmy druhého a dávat jim větší váhu než svým není egoistické.
Pokud máš vztek, když ti někdo říká, jak by ses měl chovat, pak jsi dětinský. Pokud bys byl dospělý, vzal by sis z rad to dobré (nebo taky nic) a zbytku se zasmál či ho pustil z hlavy.
Od S se rozhodně neočekává poslušnost bez připomínek, to jsem nikdy a nikde nepsal.


(NEW) Arix    [ 8.7.2008 - 18:06 ]      Re: Arix, [8.7.2008 - 18:05]
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

To měla být reakce na petr(angel) [ 8.7.2008 - 00:11 ]


(NEW) Liška    [ 7.7.2008 - 22:12 ]      Poctivost
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Myslím, že DS vztah je jako každý jiný - lidi si navzájem vyjasní, co jeden od druhého chtějí, a buď to spolu zkusí, nebo ne. A to ať jde o vztah s perspektivou trvalého, nebo "docházkového".
Pokud je to vztah na komerční úrovni, pak funguje jiná dohoda - nabídka a poptávka. Takže když dominantní/submisivní jedinec chce za své služby odměnu, měl by je přizpůsobit požadvkům toho, kdo platí.


(NEW) NTPT    [ 8.7.2008 - 00:43 ]      Re: Poctivost
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

No já si osobně myslím že tenhle text je PREDEVSIM o tom že ze sebe mnohé dominy .. a mnozí subíci dělají co nejsou ergo lžou si do kapsy ergo přetvařují se sami před sebou...


(NEW) Liška    [ 8.7.2008 - 11:49 ]      Re: Re: Poctivost
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Ono je taky možné, že mnohé dominy a mnozí subíci mají prostě různou představu o tom, co je domina a co je subík - a pak je právě nutná oboustranná poctivost v komunikaci o svých představách.


(NEW) NTPT    [ 8.7.2008 - 11:51 ]      Re: Re: Re: Poctivost
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

BINGO....


(NEW) Arix    [ 7.7.2008 - 18:54 ]      nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Obvykle se nepouštím do úvah o něčem, čemu moc nerozumím, jako například ženské dominanci, ale zkusím nadhodit několik tezí k diskuzi.

1) Nepochybně, jak ostatně píšeš, existuje fenomén "také-dominantních" žen, které využívají přetlaku poptávky na straně submisivních mužů ke snadnějšímu navázání vztahu. Typicky jde o ženy neatraktivní, nedbalé a otylé. V mužské dominanci něco takového neexistuje; ne, že bychom byli lepší :), ale prostě proto, že subinky jsou vybíravější a je jich zřejmě méně.

2) dělejte si se mnou, co chcete, hlavně, aby se mně to líbilo... Ve světě mužské dominance není tato věta zas až tak neobvyklá. Nepovažuji se za nijak mimořádně zkušeného (promiskuitního :)) D, ale situaci, kdy ženu nejvíce přitahuje PRÁVĚ to, že si s ní partner dělá to, co uspokojí jeho a to, o čem se domnívá, že uspokojí ji, znám důvěrně. Ženu láká právě ta nutnost být objektem a ne subjektem interakce. Dominantní muž bývá ochoten subinku "formovat pro její dobro", dominantní žena, alespoň jak se mi zdá na základě letmých zprostředkovaných informací, především "vyžaduje péči". Dominantní muž se pasuje do role "vychovatele", dominantní žena do role "paní od sluhy". Pro kvalitu vztahu vidím obrovský rozdíl mezi těmito přístupy.

3) Termín "docházkoví subíci" mně napřed rozesmál, pak jsem si uvědomil, že v něm a ve velkých písmenech osobního zájmena "já" v předchozích odstavcích se možná skrývá jeden z důvodů martyria.


(NEW) Liška    [ 8.7.2008 - 13:02 ]      Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Fakt neznáš neatraktivního,nedbalého a otylého dominantního chlapa? :-)


(NEW) Arix    [ 8.7.2008 - 17:42 ]      Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Pámbu chraň, zrcadlo mě snadno usvědčí; ale myšleno je to tak, že muži se neutíkají k dominanci coby snadnějšímu způsobu navazování vztahů.


(NEW) MOUNTBATENFIX    [ 10.9.2008 - 10:32 ]      Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

ale myšleno je to tak, že muži se neutíkají k dominanci coby snadnějšímu způsobu navazování vztahů.
To si opravdu myslis? :-O Mozna mas zkusenost pouze se sebou a svymi dobrymi prateli,kteri takovi nejsou,ale ja, jako zena (a diky masochismu i jako "submisivni obet dominantu":-)) ) mam prave presne tu zkusenost,ze spousta muzu jde presne timto zpusobem
Reknou si "oukej,jsem chudy,hloupy,neatraktivni a zadna baba mi neda.Ale kdyz budu domýnant,tak budu mit subku. Subka mne musi poslechnout na slovo, takze mi da,kdyz pisknu.A bude mne velebit a vynaset do nebes"
Na mysli mam pochopitelne ne vsechny D muze, nastesti muzi-kamaradi,znami atp.,kteri jsou D a kteryma se "obklopuju" jsou rozumni a pripadne mindraky nenechaji takto vytect. Ale na akcich, na chatu (zasla-li jsem), pri seznamovani (se) jsem se mnohdy s timto pristupem setkala.


(NEW)NEZNAMY_8467  ( metalski,metalski@email.cz )   [ 16.9.2008 - 18:05 ]      Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Já co jsem viděl a poznal ty "skvělé" lidi, 80% to byly gzychty, že bych si o ně neopřel ani kolo, takže spíš museli být dominanti a domýny, a potom jsou ještě řádově hloupější, co se začnou jaksi psychicky trestat, prohlásí, že jsou submisivní a najdou si Pána v podobě těch výše popsaných, protože ponejvíce jejich život-vztah ztroskotal a tak hledají, kam by se vrtly a kdo by je "zachránil". Nejsou totiž obyčejně schopné si uspořádat svůj život samy... Koukám, že to tady utěšeně stagnuje, tak počítám, že už to nebude dlouho trvat a NTPT to vypne a bude šlus. Tak zase někdy, jestli bude kde :-)))


(NEW) Njal    [ 16.9.2008 - 23:00 ]      Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Furt v dobre nalade, koukam, no tak nam pojd zase trosku zvednout traffique :-)


(NEW) rska    [ 16.9.2008 - 18:48 ]      Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Sorry...ale spíše tvé řádky připomínají útok ztroskotance.Co se zamyslet i tak,že spokojený člověk,který to někam dotáhl nebude všude vykřikovat,jak si žije v soukromí,když společnost není právě tolerantní. Znám životně submisivní neschopné vanilky a sexuálně submisivní samostatné subinky. Jsou subinky s několika násobkem průměrného platu,vrozenou krásou i inteligencí a třebas jen bujnou fantazií a jinou než vaniláckou chutí...jsou,jen tebe asi míjí taková vanilka i sub.


(NEW)NEZNAMY_3960  ( metalski,metalski@email.cz )   [ 17.9.2008 - 10:24 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Jsou subinky s několika násobkem průměrného platu,vrozenou krásou i inteligencí Ano a kdes je viděla? V tom případě je na těch srazech komunita přede mnou vtipně schovala :-))) protože to tam byly vesměs tlusté zakomplexované Nány :-D Jak jinak, jsem chudák, životní ztroskotanec, když myslíš :-))) Njal čus, ani ne, tady tomu nepomůžu už ani já, obávám se :-))))


(NEW) nautika    [ 10.10.2008 - 07:26 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

a vůbec, nejlepší jsou dominantní masochistky a submisivní sadisti! ],-))))


(NEW)NEZNAMY_5036  ( metalski,metalski@email.cz )   [ 11.10.2008 - 17:05 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Hm to jsem já, subdominantní sadomasochista :-))))


(NEW)NEZNAMY_862  ( Nautika,nautika@centrum.cz )   [ 13.10.2008 - 13:38 ]      Metalski
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Máš to pěkně pestré aspoň :) Arix: Proč melancholik? - sangvinoflegmatik přece :-P :-))


(NEW) Arix    [ 11.10.2008 - 23:24 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Typický subdominantní melancholik.


(NEW)NEZNAMY_4916  ( Nautika,nautika@centrum.cz )   [ 10.10.2008 - 07:19 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Takové subinky totiž nejspíš nemají důvod na tyhle srazy chodit, víš? ,-) - ale jinak tě tu ráda vidím :o)


(NEW) rska    [ 18.9.2008 - 11:45 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Citace,,Sorry...ale spíše tvé řádky připomínají útok ztroskotance"........tím je myšleno,že Jsem li v pohodě neútočím..na tlusté,nevidím to tak zaujatě.Uráží to i většinu dominantů,jistě nemají subinky viz. tvůj popis.Opravdová submisivita nevylučuje životní úspěchy...je to jen postoj a preference v sexu..u subinek i subíků.


(NEW) Arix    [ 18.9.2008 - 18:36 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Což nic nemění na tom, že korelace mezi mírou úchylnosti a nadváhou existuje :)


(NEW) Kahofer    [ 7.10.2008 - 13:29 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Žádná korelace neexistuje, to se jen ty setkáváš více s úchyly s nadváhou..:-)


(NEW) rska    [ 18.9.2008 - 18:49 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Podle této korelace budu málo úchylná.....děkuji


(NEW) Arix    [ 18.9.2008 - 18:50 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Není zač, korelace ještě neznamená kauzalitu. :)


(NEW) rska    [ 18.9.2008 - 19:04 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

To je fajn...bylo by těžké určit,co je příčina a co následek....


(NEW) Arix    [ 18.9.2008 - 19:12 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Spíš by mohlo jít o dvě věci s jednou příčinou. Obezita je projevem nestřídmosti - nadřazování krátkodobých požitků nad dlouhodobé důsledky. A s nestřídmostí obecně se lze vyrovnat i tak, že budu hledat "vůli" zvenku, mimo sebe, u dominantního partnera.

Nebo si výše uvedené uvědomím a požitky si racionálně neodpustím :-)


(NEW) rska    [ 18.9.2008 - 19:34 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Flustrace z toho,že nemám dominanta může vést k nestřídmosti v jídle.Logicky pak ty spokojené střídmé nepotkáme...a platí tvá zkreslená korelace


(NEW) Arix    [ 18.9.2008 - 19:45 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

I to je možné, frustrace jsou mocné. Ale korelace je relativně významná i při nevelkém vzorku. :)


(NEW)NEZNAMY_6904  ( A takový jeden...,john-doe )   [ 19.9.2008 - 13:12 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Ach, ty chytráku, jak jsi jen moudrý! Snědl jsi moudrost všehomíra?:-))))


(NEW) Arix    [ 10.9.2008 - 17:34 ]      Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Přiznám se, že mě to docela překvapuje - deklarovaná dominance přece jen omezuje výběr žen a najít "normální" ženu je přece jednodušší. Nesouvisí to spíš obecně se seznamováním cestou internetu, resp. nechovají se "vaniláci" stejně nekriticky?


(NEW) NTPT    [ 22.9.2008 - 17:07 ]      Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

no noevím. a co mají dělat ti kterým toi protsě normálně nefunguje lidově řečeno nestojí a potřebují mít DS a bdsm k tom uaby mohli mít JAKYKOLIV sex ? hm.. Zatnout při sexu s vanilkou zuby a myslet a anglii ?


(NEW)NEZNAMY_4650  ( Nautika,nautikazavinaccentrum.cz )   [ 8.11.2008 - 10:22 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

"Co mají dělat ti kterým ti prostě normálně nefunguje lidově řečeno nestojí a potřebují mít DS a bdsm k tom aby mohli mít JAKÝKOLIV sex"? Ententýpe, to je bohužel na léčbu...:-P - Ne fakt, není to už normální a je to i škoda, protože i když máš partnera kterého BDSM baví, nemusí na to být vždycky chuť - a milovat se jen tak, protože se máme rádi, bez bumbum, svazování atd. je přece taky hezké, ne? :)


(NEW)NEZNAMY_4650  ( Nautika,nautikaroladacentrum.cz )   [ 8.11.2008 - 10:27 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Tedy "kterým to normálně nefunguje" - Jsem ti opravovala překlepy kvůli lepší čitelnosti a bylo jich tolik že jsem jednou smazala to správné písmenko :) - a fakty, pokud jsi nikdy nezažil sex bez ds, tak máš buď psychický problém, nebo jsi nepoznal tu správnou partnerku.


(NEW)NEZNAMY_2337  ( metalski,metalski@email.cz )   [ 6.10.2008 - 13:36 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Spíš jít na psychinu :-))) Nepoznal jsem nikoho, z těch do provozují BDSM, kdo by nebyl schopný "normálního" tedy klasického sexu, soulože, včetně sebe. Tak kdy to tady vypneš, bdsm.cz už je OFF čeká se jen na tebe :-D


(NEW) Asdareel    [ 6.10.2008 - 22:25 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Metalski, jsi nebo nejsi bdsm+? Řekl bych, že sice jsi, ale že ti to dost vadí a radši bys nebyl, což?


(NEW)NEZNAMY_5528  ( metalski,metalski@email.cz )   [ 7.10.2008 - 00:18 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Jsem bdsm mínus :-))) Nijak mi to nevadí a nepotřebuju to, vystačím i s klasickým sexem, jsem ho schopen a nedělám z toho vědu. Ale když vidím ty psychopaka co to děsně řešej, máš pravdu, radši bych nebyl, ale čistě proto, že pocit, že mám s těmi lidmi něco společného mi nedělá dobře :-)


(NEW) Arix    [ 22.9.2008 - 17:11 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Přečetl sis, na jaký příspěvek jsem reagoval? :)


(NEW) Liška    [ 10.9.2008 - 14:48 ]      Re: Re: Re: Re: nápady laického čtenáře :)
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Mám podobnou zkušenost (a ne jednu).


(NEW) petr(angel)    [ 7.7.2008 - 14:13 ]      zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

přečetl jsem si ji několikrát, ve snaze přijít na to jak vypadá prožívání DS vztahu z dominantní strany. Co má nabízet sumbisiv do vztahu, co nenabizi vanilka. nákolnost, respekt, uctu, obdiv...to všechno jsou (nebo by mely byt) proptiety vanilackeho vztahu. Cim se tedy Ds vztah od tohoto lisi?

Z mého pohledu je submisivita utočištěm. Můžu vypnout, nemusím nést zodpovědnost, nepotřebuju omlouvat své chování, protože se chovám podle svého nejlepšího svědomí a vědomí tak jak mi bylo rečeno. Nemám možnost volby, která život hodně komplikuje.

Je ale možno s tímto přístupem budovat vztah? Je mozno říct: každý máme o řádu v domácnosti svou představu, ale já se te své vzdám a budeme oba budovat podle te tvé? Asi ano, ale pak v drobnostech musi dojit ke konfliktum ve vykladu. Jak se tyto konflikty řeší?Kde je pomyslna hranice, mezi vyrovnanym vztahem a zavislosti? Pokud budu neustale potlacovat rozhodovani jineho cloveka, jak dlouho to bude trvat, nez si odvykne rozhodovat? nez si odvykne zpochybnovat? nez si odvykne premyslet? nez ztrati vlastni identitu, respektive pretransformuje ji k obrazu memu?

ad dominance jako prirozenost:Ve svém clánku daniel a katka jsem rozebiral svuj pohled na dominanci a submisivitu a dosel jsem k zaveru, ze neni človeka, ktery by ve spravnem prostredi (mene schopnych jedincu) nevystoupil dominantne. Priroda nas naučila, že chceme-li něco, tak pro to musíme něco udělat. Ti kteří čekali na pečené holuby vymítila evoluce hladem (v současné dobe už to tolik neplatí, ale to odbíhám od tematu). Proto není-li něco podle mých představ a já cítím, že existuje něco co proti tomu můžu udělat, případně lidi které ke svému záměru můžu použít, tak to udělám a lidi použiji...tzn vystupuji dominantně, sděluji svou vizi a požaduji její naplnění. Je to součástí přirozenosti každého člověka. Stejnou součástí je ale i submisivita. Když přijde silnější jedinec, tak skloním hlavu, jinak po ní dostanu. Když se stádo rozeběhne doprava, tak běžím s nimi i kdyby jen aby mě nezadupali do země...je to instinkt přežití. tedy pokud v mém okolí přijde autorita, a přikáže mi abych něco udělal, můžu být sebevětší dominant a stejně to udělám (každý se musí sklonit před policajtem, finančákem apod. jinak nese následky).

Zaver:autorka se obouva do prirozeneho prani: "tak jsem tady, delejte si se mnou co chcete, hlavne aby se mi to libilo a ja se nemusel nijak angazovat."

Na tomto přání nevidím nic nepochopitelného. Jako člověk submisivní přicházím za někým, kdo se považuje za dominantního. Je třeba poměřit síly, intelekt, názory a hodnotové řebříčky, abych poznal, zda je to člověk hodný respektu, ucty, nákolnosti a obdivu, jak jsem zminil v uvodu a jestli ho bavi stejne uchylarny jako me.(kdyz budu spanker, neznamena to ze musim byt nadrzeny z latexu ap.). Pokud ano, stači aby prezentovala svůj pohled na to jak by nase společné trávení času mělo probíhat já přidám pár svých postřehů nebo připomínek jak to chápu já a bud se protneme nebo nikoliv. pokud se protneme, vztah vzkveta, pokud nikoliv, tak se rozejdeme. slusne, mile, pratelsky, jako s clovekem, ktereho si vazim, ale ktery nema svuj kazdodenni zivot nalinkovany tak aby mi to vyhovovalo nebo aby mi to nevadilo.


(NEW)NEZNAMY_8248  ( Cruella,dominantnii@gmail.com )   [ 17.11.2009 - 23:08 ]      Re: zajímavá uvaha
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

"tak jsem tady, delejte si se mnou co chcete, hlavne aby se mi to libilo a ja se nemusel nijak angazovat." Pokud nekdo vydavajici se za submisiva nema ani tolik slusnosti, aby se predstavil (tim nemam na mysli uvedeni jmena, ale to, ze o sobe da neco vedet), a pokud nema ani tolik vlastni invence, aby nejakym zpusobem zaujal a vyvolal zajem Dominantni strany, tak muze tezko ocekavat, ze o nej Dominantni strana ten zajem projevi. Pripadne ze bude tak natesena z toho, ze se najednou objevil nekdo proklamujici prave to vyse uvedene, ze okamzite nastoupi s vyslechem, vysetrovanim, bude vkladat energii do toho, aby tahala informace a zjistovala moznou kompatibilitu atd. Kdo pronese neco takoveho, vetsinou chce ze vztahu jen cerpat, nic do nej nevnest. A to bohuzel neni dlouhodobe zivotaschopne, takze Dominant, ktery uz nejake zkusenosti ma, si jen rekne - jeje, dalsi bezducha loutka, tu ani nema vyznam pokouset se rozchodit, protoze pokud ustavicne nebudu tahat za provazky, loutka nebude fungovat. A uprimne, koho by bavilo porad jen tahat za provazky???


(NEW) Arix    [ 7.7.2008 - 19:05 ]      Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

A není to trochu jinak? Každý máme o řádu v domácnosti svou představu - a právě představa S partnera je v tom, že on nebude tím, kdo řídí a rozhoduje, ale bude si jen přát a poslední slovo nechá na protějšku.
D/S vztah z podstaty není a nemůže být vyrovnaný vztah. Asi nejtěžší z pohledu D půlky je vycházet vstříc přáním partnera, zároveň nemanipulovat, neutlačovat, ale stále vést.
K dominanci coby přirozenosti můj komentář tamtéž :), evoluce v posledních letech spíše selektuje parazity - resp. přesněji nevytváří selekční tlak proti nim; a protože zahálka je sladká :), parazitů přibývá.
pokud v mém okolí přijde autorita, a přikáže mi abych něco udělal, můžu být sebevětší dominant a stejně to udělám Někdy a přechodně to může být rozumné - v rámci vyhnutí se většímu zlu - ale je třeba si být vědom svých práv proti policii, proti FÚ a nebát se bránit se právními prostředky. Policie ani FÚ nejsou nadto autority, ale instituce jednající z pozice síly.
Vystupovat dominantně jen ve společnosti slabších není dominance, ale slabošství. Dominance se pozná teprve tehdy, stojíš-li proti srovnatelně silnému nebo silnějšímu protivníkovi.


(NEW)NEZNAMY_4101  ( petr(angel),angelpetr@email.cz )   [ 8.7.2008 - 00:49 ]      Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

jeste jednou jsem si precetl co pises a musim uznat, ze nejsme ve sporu. Jen bych to formuloval trosku jinak: vystupovat z pozice sily ve spolecnosti slabsich je slabosstvi. Odvaha/(silactvi?)se pozna tehdy kdyz celis stejne silnemu protivnikovi. Silnejsi protivnik te rozmazne, takze se poucis nevyskakovat si tam kde nemas, nebo se nepoucis a priste se situace opakuje. samozrejme sila je tady silou v uvozovkach, nebot obsahuje sumu sily, odhodlani, tvrdohlavosti a stesti...takze spor nakonec vyhraje ten silnejsi v uvozovkach.

Ja jsem ale puvodne mluvil o jine veci. Mluvil jsem o tom, ze kazdy vystupuje dominantne ve spolecnosti mene SCHOPNYCH(nikoliv silnych) jedinců. Tady si myslim, ze vystupovat dominantne nezavisle na okoli znaci o nedostatku sebereflexe a aroganci.
uvedu priklad: stavim barak, ja jsem elektrikar, kamarad je instalater. Pokud bude tema rozhovoru jak udelat rozvody, budu autoritou ja. Pokud bude tema rozhovoru jak udelat vodovod, byl bych arogantni a s nedostatkem sebereflexe, kdybych nepriznal autoritu na tomto poli jemu. (vratim-li se k DS tak clovek, ktery se povazuje za autoritu na vsech polich je bud v nezralem vztahu (dite/vs dospely, genius/blbec) nebo trpi zminenym nedostatkem sebereflexe. Potom predstava, ze partnerka je odbornikem na probirane tema, vyslovi prani, jak situaci vyresit a ja blahosklonne odpapouskuju to co rekla ona a odsouhlasim to(jen abych to byl ja kdo rozhoduje, jak jsi popisoval v uvodu)mi prijde prinejmensim groteskni...ale opet plati: "if it makes you happy, who am I to judge you."

ps policie je autoritou na zalezitosti policie(a nekdy i jine...viz konicky policistu), FU je autoritou na poli dani, kolem toho muzes tancovat jak chces a stejne to nezmenis.


(NEW) NTPT    [ 8.7.2008 - 00:59 ]      Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Já jsem coby příklad na poťapanost autority a na teorii že dom musí být VZDY a VE VSEM autorita dával následující příklad: představme si subinku a dominanta kterak si vyšli na houby. představme si subinku která se v houbách vbyzná dobře a domíka který se v niuch vyzná průměrně. I sejdou se nad muchomůrkou zeleno, kterou Dom sebral domnívaje se že se jedná o žamion (vím tahle záměna je přitažená za vlasy). Jsou možníé následující scíénáře. budto subina pozná že je to muchomůrka zelená ale v záchvatu podřízenosti a dominantovy Autority přijme tvrzení že jeto žamion a udělají si spolu poslední smaženici. Nebo subi řekne že se jedná o jedovatou houbu a dominanta na to upozoerní, houbu vyhoděj udělaj si smaženici a jedeme dál kolem bílých skal. A třetí možnost je ta že dominant tím že udělal chybu a že nechal subku aby na ni upozornila u té subiny stratí vážnost, tímpádme to u ní podryje jeho autoritu protože nebyl ten perfektní vševědoucí a nebo si to neuměl pořádně proti ní prosadit.... a následuje pozvolná a nezadržitelný konec vztahu, v jehož světle se nakonec ta otrava jeví jako ještě příjemná kratochvíle.


(NEW) yorycca    [ 8.7.2008 - 20:02 ]      Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

ale síla a autorita dominanta není v tom, že všechno ví, ale že dokáže přiznat, když něco neví...ani dominant není nadčlověk a myslím, že tady platí známé: každý člověk dělá chyby ale jen zbabělec to nedokáže přiznat...


(NEW) zidra    [ 3.9.2008 - 18:17 ]      Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Že všechno ví, ale že dokáže přiznat, když něco neví.. .......... Přesně řečeno.já jakožto dominantní když si nevím rady zavolám svého otroka ať to vyřeší.Spokojenost je pak na obou stranách .On mi slouží a mě to těší .On mi slouží a jeho to těší.


(NEW) rska    [ 9.7.2008 - 20:51 ]      Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

V tom přiznat chybu je síla a velikost. Schopnost diskuze o sporném není na škodu. Tvrdošíjné lpění na svém je malost egoistů. Neústupnost vrška i v maličkosti může zničit vztah.....chyby jsou lidské,umění odpouštět božské....a pán bez potřeby honit si ego a mindráky,schopen naslouchat existuje....(: naštve když to není ten náš


(NEW) Arix    [ 8.7.2008 - 17:52 ]      Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Což o to, v tvém příkladě, kdy D ví, že není v oboru znalcem a S ví, že znalcem je a naopak, je rozhodování jednoduché, jinou cestou než druhou jít úspěšně nelze.
Ke třetí cestě jen tolik - pokud ztratí D "vážnost" (on ji neztratí; není nic špatného na tom, NĚCO nevědět, neumět) kvůli jedné (několika) maličkostem, pak udržování DS vztahu s osobou zjevně pošetilou nestojí za to. Horší je, když D ztrácí vážnost opakovaně a stále...


(NEW)NEZNAMY_4355  ( petr(angel),angelpetr@email.cz )   [ 8.7.2008 - 01:07 ]      Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

a ctvrta varianta, ze dominant ve strachu aby neztratil vaznost subinku serve, houbu sice vyhodi, ale vymysli si duvod proc subinku potrestat, aby odvedl pozornost od sveho selhani (a ztrati tak vazenost kvuli svemu strachu a nezvladnuti vlastni nedokonalosti, nikoliv kvuli samotne nedokonalosti, kterou by jeste subinky byla skousla)

pozn: to jen tak na obranu subinek: kdyz mluvime o tech spatnych subinkach, aby zaznela i ta o tech spatnych dominantech.


(NEW) Njal    [ 13.7.2008 - 22:28 ]      Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Tyjo, to tedy popisujes hodne osklive reseni situace, docela si nedovedu predstavit, jak by tohle mohlo dele fungovat...


(NEW) NTPT    [ 8.7.2008 - 02:09 ]      Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

Obávám se že náš fiktivní dom by u mnohé subky spíš svou vážnost udržel nebo získal tím co popisuješ.

Rozumní dominanti to se jaxi nenosí....


(NEW)NEZNAMY_5563  ( petr(angel),angelpetr@email.cz )   [ 8.7.2008 - 08:31 ]      Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

možná se to liší kolektiv od kolektivu, popř. podle věku. Já nemám stejnou zkušenost jako ty a většinou potkávám rozumné lidi (v rámci možností...každý má nějakou zásadu nebo zlozvyk, který můžu považovat za nerozumný resp mojí logikou težko zodpověditelný, ale říkám si, když to jeho potěší a mě to neškodí, tak ať si svou zvláštnůstku pěstuje(i ty nebo nautika nebo arix, asdareel, mountbatten nebo kdokoliv jiny z realneho sveta)


(NEW) petr(angel)    [ 8.7.2008 - 00:11 ]      Re: Re: zajímavá uvaha
info
profil
texty

přátelé
auditka
chat

DS je oblast pocitova nikoliv rozumova. Pokud si myslis, ze s-ko ma predstavu sveho zivota takovou, ze ho nekdo-kdokoliv- vede, tak se pletes. Sko je submisivni jen a pouze vuci vlastnimu Dcku, takze respektuje jeho vudci roli, nikoliv svou podrizenou roli.
Tzn ma vlastni predstavu o tom jak by si domacnost vedlo, ale rozhodne se, ze vyhovi svemu protejsku a pujde podle jeho predstavy. Chce to velmi sebejistou a silnou osobnost, aby se na svem Dcku nestala zavislou(klobouk dolu pred vsemi Skami ktere to ukociruji), stejne jako velmi silne a sebejiste Dcko, aby ji tu roli nevnutilo.
k tomu slabosstvi:-) dalo by se to vylozit jako ze rikas, ze pokud zastavam svuj nazor(popsany vyse/nize), jsem slaboch...abych se vyhnul flame, tak to prejdu bez komentare, nikoliv vsak bez povsimnuti:-)

ps kde Dcko bere tu drzost nekoho vest? kde bere tu drzost/jesitnost/egoismus, rozhodovat o tom co bude nejlepsi pro nekoho jineho?(kolik lidi existuje co nikdy nelituji vlastnich rozhodnuti?Kolik lidi nemeni sve nazory a postoje s tim jak starnou a moudreji? jak si kdokoliv vezme na triko zodpovednost za promarneny cas sveho ska, kdyz on vedl z nedostatku zkusenosti a moudrosti spatnou cestou?)Kde bere jistou, ze nemanipuluje, neutlacuje, a stale vede? to ze nema umysl utlacovat, manipulovat, jeste neznamena, ze to nedela, nebo ze to tak na Sko nepusobi...nechci ti ale brat tvou predstavu o tobe...bud klidne dominantem, nadclovekem...cokoliv te ucini stastnym.(mam rad stastne lidi, vic nez nestastne/zoufale/frustrovane, i kdyz je osobne neznam)

pps: nemam rad arogantni lidi, takze kdykoliv mi nekdo rika, jak bych se mel chovat, mam vztek. Jediny zpusob jak me zmenit je jit mi prikladem. Pokud tedy bude v mem zivote Dcko, musi byt lepsim clovekem nez ja, musim ho respektovat, musim si prat jednat jako on. Z vlastni vule, ne protoze jsem Sko, ale protoze me zaujalo jeho reseni problemu.Pokud si tedy predstavim, ze jsem zena a nekdo ridi a rozhoduje tak, ze ja se staram o domacnost a on whatever a ode mne se ocekava, ze to bez pripominek budu plnit, asi bych mel sto chuti ...mno vis kam mirim.Dcko tedy IMHO rozhoduje nikoliv z pozice sily, nikoliv z pozice autority(i kdyz tady zalezi na vykladu terminu autorita),ale z me dobrovolnosti podridit se myslence, argumentu nebo osbonosti. Bud jsem presvedcen rozumove, nebo pocitove verim, ze dany clovek vezme do uvahy vsechny pohledy na danou situaci ktere bych vzal ja plus nektere dalsi na nez bych nepomyslel a rozhodne se pro nejlepsi variantu...tzn nejde o to ze bych byl pasivni a aktivitu a zodpovednost nechaval na kohokoliv jineho.


Váš názor :

Vyhledem k tomu, že jste momentálně přihlášeni jako anonymní uživatel, MUSÍTE zadat některé další údaje, jinka Vaše názory NEBUDOU uloženy.

Nick :
E-mail :
www stránky : http://
    NEZNAMY_6687      
 Nadpis :               
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Toolbox:
  Filtr:     


 

Pritomni :
NEZNAMY_6673 
[ 18.6.2024 - 13:51 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty
NEZNAMY_6687 
[ 18.6.2024 - 13:53 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.16485500335693 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.0345299243927 sekund
Vystupni komprese: gzip Size: 191470 bytes