NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_6808 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a módaclanek reaguje nikdo
na clanek reaguji nikdo

Rubriky
Začátečníkům  ( 66 )
Náctiletým  ( 11 )
Reálné zážitky  ( 55 )
Scénáře  ( 16 )
Povídky  ( 100 )
Poezie  ( 33 )
Eseje a úvahy  ( 53 )
Teorie BDSM  ( 34 )
BDSM v praxi  ( 45 )
Udělej si sám  ( 11 )
Recenze,testy  ( 5 )
Reportáže  ( 23 )
Bondílna  ( 8 )
Help  ( 6 )
Vox populi  ( 62 )
Editorial  ( 13 )

Pište pro www.ds-life.cz

Komentáře
Zatím není žádný komentář.


Znamkovali

Existujici
1.5

Alespon registrovani
-

vsichni
1.2


(3)
(2)
()
()
()
()
()
()


Znamkovani - jako ve skole
Neznamkuji 5 4 3 2 1

Oficiální článek ( 8.6.2003 22:55:07 )
Návod k použití
Přečetlo 7645 lidí celkem 16024 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 0 lidí 0 krát. (zobrazit komentáře)
prozatimní nepřesný a velmi hrubý.....
          

ABSTRAKT: Usnadní orientaci nově příchozím a poradí, jak využívat možností serveru co nejlépe.

Vkladatel:NTPT ., Autori:NTPT  Témata : Server DS-LIFE.CZ    Novinky a zprávy    Testy a pokusy    Rubriky : Help   

Prosím berte, že tento návod jest provizorní a potřeboval by někoho, kdo se o něj bude starat a zpravovat jej, redigovat, revidovat, a všemožně o něj pečovat. já sám to v shonu dne nezvládnu.

Základní údaje

Server DS-life se dělí do SEKCÍ.V součastné době jsou funkční
 • NOVINKY sloužící k povšechné informaci a distribuci informací, které by měl uživatel vědět. Také vypisují seznam nových článků
 • Texty Vyhrazené k prezentaci dokumentů.
 • Auditoria k diskuzím, veřejné výměně názorů a komunikaci především.
Trochu samostatně stojí poštovní systém (Pošta), umožnující soukromou komunikaci mezi jednotlivými na serveru registrovanými lidmi.

Nejdůležitějším místem pro každého uživatele je tzv hlavní panel .Je na něm uveden nick (identita, přezdívka) pod kterou je uživatel právě přihlášen a jeho "květinka" . Pod ní je IKONKA , pod kterou uživatel vystupuje. Má standardní rozměry 40*50 bodů. Vedle ikonky jest umístěno MESSAGECENTRUM , které informuje, že má uživatel novou soukromou poštu. Součástí messagecentra jest aktuální datum a čas obnovení ( messagecentrum se obnovuje AUTOMATICKY ,"samo od sebe" nikdo tedy nemusí obnovovat celou stránku,nebo používat různé jiné programy jen proto, aby zjistil, zda mu někdo píše. )

Velká zlutá obálka se sama červeně rozbliká vždy, máte li novou poštu. Podržíte li nad ní chvíli ukazatel myši, dozvíte se, kolik nových zpráv se ve Vaší poště nachází. Vedle obálky jsou šedé symboly květinek. Příjde li Vám nová pošta, rozsvítí se symbol podle květinky uživatele, který Vám píše. Podržením ukazatele myši nad svítící květinkou uvidíte, kolik nových zpráv od identity s touto květinkou máte. Symboly + a - se rozblikají, píše li Vám někdo, koho máte v seznamu přátel (+) či nepřátel (-). Vykřičník ani symbol "vip" zatím nejsou využívány, nicméně zavedení "urgentních zpráv" se připravuje.

O barvě květinek :

Barva květinky jistým způsobem určuje úroveň uživatele v hierarchii serveru. Jejím cílem je především oddělit "zrno od plev",tedy různé prudiče a virtuální podrazy od lidí myslících to s tématem a diskuzí vážně. Majitelé auditorií mohou (ale nemusí) těchto květinek využívat k hromadnému řízení práv a moderování diskuze. Význam jednotlivých květinek jsou :

 • Šedá květinka, tu mají "Anonymové" ,zde na serveru označovaní nickem "NEZNAMY_xxxx", a každý kdo na server vztoupí bez přihlášení. Takto přistupují také osoby, které se nechtějí registrovat. Bohužel, povaha anonymního přístupu VELMI omezuje možnosti, kteří anonymové mají a nemohou využívat většinu zdejších vymožeností. Nicméně, mohou psát poštu (po odhlášení se jejich pošta smaže, takže už ji znovu neuvidí), číst články a účastnit se diskuze v auditoriích dle vůle majitelů a moderátorů auditoria.
 • Žlutá květinka - "Registrovaní" mají identity, které se nespokojí s anonymním přístupem a chtějí server využívat naplno a vystupovat zde pod jednou stálou viruální osobností. Podmínkou této hvězdičky je samotný akt "registrace", kdy uživatel vyplní a odešle registrační formulář. Žlutou květinku má ihned a automaticky a může využívat všech níže popsaných vymožeností. Registrovat se může kdokoliv, nic a nikdo bohužel nezabrání aby se někdo neregistroval vícekrát nebo ze sebe děla něco, co není (například tlustý oplešatělý účetní se klidně může vydávat za hubenou dlouhonohou blondýnu), realizovat svoji schýzu,nebo prostě spoléhaje na relativní anonymitu internetu jen zesměšňovat a prudit. Proto jsou "jen" registrovaní nejnižším stupněm řádných uživatelů. Opět, je na majitelích auditorií, jaká práva této skupině povolí.Nicméně mohou používat poštu a psát si s ostatními řádnými uživateli, nastavit svůj osobní profil,pomocí bezpečnostních filtrů nastavit, jaké zabezpečení zde chtějí používat,mít seznam přátel, nepřátel a neutrálů, zakládat auditoria etc etc.
 • Oranžová květinka - "Existující" jest vyhrazena lidem, kteří OPRAVDU existují, jsou lidmi z ,masa a krve, nikoliv nějaký výplod něčí fantazie, nebo nějaký übohý vtip na účet nebohých ůchylů. Tuto květinku přidělují zprávci serveru po té co jsou o existenci dané osoby přesvědčeny (osobním setkáním, zaručením někým důvěryhodným etc.). Toto je "standardní" květinka uživatelů a byli bychom rádi, kdyby k nám "existujících lidí" chodilo diskutovat co nejvíce.
 • Fialová květinka - "Známí" ( v komunitě ) jest vyhrazena lidem, jejihž orientace, názopry a postoje jsou lidem v komunitě známy, podílí se na organizaci akcí, komunitních aktivitách, vedou úchylné stránky, publikují,vyrábějí pomůcky etc.
 • Světle modrá květinka - "Certifikovaný" jest vyšší forma "známých".
 • Zelená květinka - "Důvěryhodný" jest pro lidi, o kterých je známo že jsou důvěryhodní etičtí a nemají na svém kontě žádné podrazy, jsou schopni rozhodování i jednání "padni komu padni" a fair play. V jistém smyslu také můžete tuto květinku chápat také jako rozšířený okruh redakce.
Od květinky fialové nahoru jest výhradně na redakci či zprávcích serveru, jaká květinka bude komu přidělena, i rozhodnutí o případných vyjímkách.

Poněkut stranou stojí "vyšší" květinky modrá a červená, které značí že dotyčný člověk jest redaktor, nebo zprávce systému. Tyto květinky slouží k oddělení redakčních a osobních záležitostí lidí, zainteresovaných na zprávě a redigování serveru . Takže redaktoři a zprávci mají možnost používat svoji stabilní květinku viz výše pro prezentaci SVÝCH OSOBNÍCH názorů a pohledů na věc, zatímco pokut se přihlásí na hvězdičku červenou nebo modrou, očekává se, že jednají jako redaktoři či zprávci a tedy ne ze svých osobních pohnutek, ale "v zájmu serveru" a tedy vyjadřují stanovisko redakce či zprávce. Jinými slovy FRANTA_VOPRSALEK s květinkou se může plameně vyjadřovat o jakémkoliv problému podle toho, co si o něm myslí, aniž by to bylo oficiální stanovisko redaktora, redakce, serveru a vůbec. Naopak cokoliv napíše FRANTA_VOPRSALEK s květinkou , JEST oficiální stanovisko redaktora či redakce. Jedním z práv, které přináší červená a modrá květinka, jest možnost psát oficiální červeně či modře podbarvené přízpěvky do auditorií,(aby je nikdo nepřehlédnul ). Pravidlem však zůstává, že "vyšší květinky" mají být používány lidmi, kteří je vlastní, jen v záležitosti chodu serveru.

Linky na "hlavním panelu"

 • info ukazuje, co si o Vás lidé myslí.
 • profil jest link na Váš osobní profil, na to, co jste o sobě napsali. odtut můžete také přejít k změně svých osobních údajů, technických podrobností, jak se server bude chovat, nastavení bezpečnosti (bude probíráno v samostatném článku), ale také v budoucnu přidávat své články, pracovat na svých konceptech a manipulovat se seznamy svých smajlíků.
 • má auditoria jest seznam Vámi vlastněných auditorií, pro jejich rychlejší a pohodlnější zprávu...
 • známí Seznam Vašich "přátel", "nepřátel" a "neutrálů" .Zde přidáváte , editujete nebo odebíráte lidi z těchto seznamů. Komentář a symbol (přítel, nepřítel,neutrál), který danému nicku přidělíte jest vidět v jeho "infu".
 • přítomní Seznam lidí kdo je právě na serveru přihlášen a co dělá
 • všichni Seznam registrovaných identit.
 • uspat Velm velmi užitečná featurka, zvláště pro lidi, používající server v práci nebo při jakékoliv jiné užitečné činnosti. Umožní Vám "uspat se", kdy se okno změní v MESSAGECENTRUM ( viz obrázek ) v pravém horním rohu Vašeho browseru. Messagecentrum se obnovuje samo, takže máte ihned přehled o Vaší poště (blikající obálka Vás upozorní) , aniž by jste měli plochu zaplácnutou velkým oknem, nebo se museli namáhat s obnovováním. Zůstáváte tak v kontaktu s děním na serveru i když zrovna pracujete, nemáte čas obnovovat etc. Velmi užitečná věc, doporučuji Vám ji používat . kliknutím na "obálku" nebo na "probudit" obnovíte velikost okna a můžete odpovědět na příchozí poštu.


 • logout odhlášení identity ze serveru. Odchod.

Osobní pošta:

Slouží pro komunikaci mezi Vámi a jinými lidmi na serveru. komunikace je soukromá a nikdo krom odesílatele a příjemce jí nemůže přečíst. Pro přímou komunikaci stačí kliknou ta jméno osoby, se kterou chcete psát a jste ihned připojeni do její pošty. Cokoliv napíšete, bude doručeno "do schránky" toho, s kým si dopisujete, rozbliká se jeho obálka v hlavním panelu a onen člověk může odpovědět. Kopie textu který jste odeslali, se ukládá také do Vaší schránky, aby jste měli přehled , jak rozhovor probíhá. Zprávy, které jste odeslali Vy jsou identifikovány tím, že je Vaše ikonka vpravo od přízpěvku. Zprávy, které Vám byly doručeny poznáte podle ikonky odesílatele vlevo od textu přízpěvku.Zde je třeba se také zmínit o malých odkazech na bocích ikonek. Je to rychlá možnost, jak zjistit, "s kým máme tu čest", neboť vedou do infa, do profilu, do auditorií, chatroomů a textu, patřících majiteli ikonky. Máte tak velmi rychlý přehled, "s kým si vlastně povídáte".Mazání v poště funguje tak, že zaškrtnete "checkbox" u příslušného přízpěvku a potom dole stisknete tlačítko "vymazat". Vemte prosím v ůvahu, že mažete JEN ve své části poštovní schránky, tedy , smažete li přízpěvek který jste psali pro FRANTA_VOPRSALEK, smazete jej JEN u sebe, nevymazete jej ze schránky JEHO.

Formulář ve spod stránky slouží k "připojení" identity, kterou zadáte do vztupního pole a stiskene "připoj".

Šipky (viz obrázek) slouží k pohybu ve výpisu pošty či auditoria nahotru a dolů, úplně nahoru a úplně dolů.

Auditoria:

Slouží k veřejným diskuzím příchozích. Každé auditorium má svého majitele (nick a ikonka vpravo ). Tento majitel má výluční právo s auditoriem disponovat, určovat jeho téma, politiku přístupu, práva, jaké bude kdo v auditoriu mít etc. Majitel a moderátor auditoria má také právo psát přízpěvky podbarveny zeleným pozadím ve věcech, ktzeré souvisí z jeho rolí moderátora či majitele.Přístupová práva, které může majitel auditporia přidělovat podle své libosti jsou následující
 • nic dotyčný nemůže v auditoriu ani číst
 • číst dotyčný může obsah auditoria číst, nemůže však psát (read-only)
 • číst+psát dotyčný může číst, psát, ale nesmí mazat po sobě. Důvodem k zavedení tohoto opatření jsou lidé,. kteří mají ve zvyku rozpoutat flamewar a pak vymazat své názory......
 • číst+psát+mazat dotyčný může číst, psát a smazat co sám napsal
 • moderovatt dotyčný může mazat druhé. Také má právo psát zeleně podbarvené "moderátorské" přízpěvky
 • měnit nastavení jest právo nejsilnější. Dotyčný může měnit vše.Od nadpisu po práva přístupu a klíče. Toto právo je vhodné pro spoluzprávce auditoria (pakliže auditorium má zpravovat více lidí), nebo když majitel odjíždí na služební cestu, nebude online etc, může dát tato práva svému příteli. Tím je zabráněno "bezvládí" v auditoriu po dobu nepřítomnosti majitele.

Psaní a filtrování přízpěvků

přízpěvky v auditoriu i poště se vyplňují do příslušného formuláře. Jeho součástí jest "NADPIS" a "OBSAH". Nadpis je libovolný a nemusí být vyplňen . Naproti tomu "OBSAH" musí být vyplněn VŽDY, jinka je Váš přízpěvek ignorován. V přízpěvcích můžete používat omezenou sadu HTML tagů pro formátování textu (p,b,i,u,br,font,img,a). Aby jste věděli, jak Váš přízpěvek bude po odeslání vypadat, můžete použít funkci "NÁHLED" stisknutím příslušného tlačítka. K vlastnímu odeslání textu dojde po stisknutí tlačítka "Odešli/Aktualizuj". Stisknutím tohoto tlačítka při prázdných vstupních polích jen obnovíte obrazovku (uvidíte přízpěvky, které přibyly)

Filtrování (vyhledávání): V auditoriu a poště můžete využít "filtr", což je jednoduchý vyhledávací mechanizmus, který Vám umožní nalezení přízpěvků od určitého autora, obsahující v textu nebo v nadpisu určitá slova , nebo odeslané v určitém čase. Pro aktivaci filtru jen zatrhněte políčko u textu "filtr". Objeví se formulář s kolonkami pro hledání. Nevyplněné kolonky se automaticky ignorují a nejsou při vyhledávání použity. Mezi ostatními kolonkami je vztah "A zároveň", tedy se navzájem upřesňují. V kritériích pro text a nadpis můžete použít standardních "wildcards", kde "?" zastupuje jeden znak, "*" n znaků.Řízení přístupových práv, omezení prudičů

Systém serveru umožnuje použít v komnbinaci tři szstémy přístupových práv. Jsou to : • Práva podle květinek . pomocí tohoto systému je možno nastavit, jaká práva ve Vašem auditoriu nebo chatroomu budou mít lidé s jakými květinkami. Velmi často využívaný přístu jest "Anonymové číst, Registrovaní číst + psát, Existující číst, psát a mazat". Nicméně nastavit můžete téměř libovolnou kombinaci. Systém automaticky kontroluje, že nastavení práv má smysl (lidé s nižší kvštinkou nemohou mít práva nižší nežli lidě s květinkou nižší, například mají li Registrovaní práva "číst a psát", budoumoci mít existující, a výše také MINIMÁLĚ práva číst a psát. ).
 • Práva "po známosti" Umožní majiteli auditoria zohlednit lidi, které má ve svém seznamu "přátel" "nepřátel" a "neutrálů". práva "po známosti" mají přednost před právy dle květinek. Tedy , kdo je v seznamu přátel, nepřátel či neutrálů majitele, dostane práva podle toho, jaké práva byla této skupině majitelem auditoria přiřčena, bez ohledu na květinky. S jedinou vyjímkou. "Přátelé". u nich je brána v potaz i květinka a když kjsou práva dle květinky vyžší, než dle seznamu přátel, budou použita práva dle květinky.
 • Práva "podle klíčů" Umožnují majiteli "natvrdo" nastavit práva pro určitou identitu. Tato práva jsou nejsilnější, a je li někomu nastaven klíč, je použit bez ohledu na květinku nebo členství v seznamu přátel, nepřátel či neutrálů.
Tento systém přístupových práv umožňuje majiteli auditoria pokrýt široké spektrum situací reálného života, nastavit přístupová práva tak, jak si vzpomene a co jej napadne.Například " chci aby v auditoriu mohli číst všichni existující, mí přátelé aby mohli i psát a mazat po sobě, mí nepřátelé aby nemohli ani číst, nicméně AMALIE_VOPICKOVA z mych nepratel by mohla cist i psat a naopak MEDA_BEDA z mych pratel, to je prudic, toho nenecham ani cist."Pomocí systému Klíčů je také možno omezit "prudiče". A to tím, že spolu s přidělením "klíče" a přístupových práv nadefinujeme i OMEZENÍ, které omezuje počet poslaných přístupů na X za dobu Y.

Tento text bude průběžně zpřesňován a doplňován


Správce serveru upozorňuje, že zde uveřejněná díla podléhají ochraně autorských práv ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. Všechna práva autorů vyhrazena. Neautorizované použití díla bez souhlasu jeho autorů se zakazuje.

Chcete na www.ds-life.cz také publikovat své články ? Přečtěte si návod  

 
Pritomni :
NEZNAMY_6808 
[ 15.6.2024 - 07:07 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.12646794319153 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.032181024551392 sekund
Vystupni komprese: gzip Size: 48637 bytes