NOVINKY : Texty : Komentáře : Auditoria : Seriály : Click & Bound : Kalendárium                       Home   

Identita :
NEZNAMY_6578 
info : profil : má auditoria : známí
přítomní : všichni : uspat : logout


Spřátelené weby :Wacovo doupě
www.eleferno.cz

Stránka Domi.D
Shop s BDSM pomůckami
Njalova noční říše
Dark Club
Klub antropomorfní kynologie. Domov pejsků a feneček v lidské podobě
Sluneční tvrz Petrůvka
Yelen plastification. Fetish foto a módaclanek reaguje nikdo
na clanek reaguji nikdo

Rubriky
Začátečníkům  ( 66 )
Náctiletým  ( 11 )
Reálné zážitky  ( 55 )
Scénáře  ( 16 )
Povídky  ( 100 )
Poezie  ( 33 )
Eseje a úvahy  ( 53 )
Teorie BDSM  ( 34 )
BDSM v praxi  ( 45 )
Udělej si sám  ( 11 )
Recenze,testy  ( 5 )
Reportáže  ( 23 )
Bondílna  ( 8 )
Help  ( 6 )
Vox populi  ( 62 )
Editorial  ( 13 )

Pište pro www.ds-life.cz

Komentáře
Zatím není žádný komentář.


Znamkovali

Existujici
2

Alespon registrovani
2.25

vsichni
2


()
(2)
(1)
(1)
()
(2)
()
()


Znamkovani - jako ve skole
Neznamkuji 5 4 3 2 1

Oficiální článek ( 30.5.2003 09:47:07 )
Co server umí ?
Přečetlo 7385 lidí celkem 15166 krát (zobrazit statistiku). Komentovalo 0 lidí 0 krát. (zobrazit komentáře)
Opravdu stručný přehled vlastností.
Vkladatel:NTPT ., Autori:NTPT  Témata : Novinky a zprávy    Server DS-LIFE.CZ    Testy a pokusy    Rubriky : Help    Vox populi   

Trošku techniky na úvod: Server běží na platformě RedHat Linux verze 7.3, na stroji K6/2/500, přetočeném na 550, 128 MB RAM (přetaktováno na 120 Mhz). Jádrem operačního systému jest kernel 2.4.16, o bezpečnost stroje se stará mimojiné LIDS,což jest Linux Intrusion Detect SystemSamozřejmě, podle zájmu a stav vývoje projektu se zváží nákup lepšího stroje popřípadě jeho připojení někde na páteř.

Co server zatím umí ?

Za prvé je třeba zmínit bezpečnost. Pokusili jsme se vymyslet a naprogramovat systém tak, aby pokut možno co nejvíce chránil soukromí a bezpečnost komunikace registrovaných identit a to na vyžší ůrovni, než je u podobných diskuzních serverů běžné. Je k dispozici 8 bezpečnostních filtrů (k nastavení v sekci /profil/bezpečnost ), které se pokusí útočníkovi co nejvíce znepříjemnit život. Součástí bezpečnostních filtrů je také oznamování narušitele přímo do Vaší pošty

Za druhé: Moznost vyplnit svůj osobní profil, kde můžete uvést textem základní informace o sobě, ale například také nahrát svoji fotografii

Za třetí: moznost dávat lidem do infa své názory na ně, vytvářet si nejen seznam "přátel", ale i "nepřátel" a "neutrálů" a nejen to. Můžete tyto seznamy využívat k přidělování práv ve svých auditoriích.Takže není problém do auditoria, které moderujete povolit čtení a psaní svým přátelům, "neutrálům" povolit jen číst a nepřátelům nepovolit nic.

Za čtvrté : "Obálka" se sama obnovuje (interval jejího samoobnovení možno nastavit), takže už nemusí nikdo klikat na odešli /aktualizuj, když chce jen zjistit, zdali mu někdo nepíše. Ani nemusí používat jiné programy jako například MageoCheck,nebo xKlient.Navíc se ještě vedle obálky rozsvítí "květinka" podle květinky uživatele, který Vám napíše. Samozřejmostí jest spočítaný počet zpráv, které v poště přibyly od minulého přečtení.

Za páté : Auditoria i pošta mají možnost použít vyhledávací filtr podle data, nadpisu, autora i obsaženého textu. Za šesté: "Uspání". kliknutím na link "uspat" na hlavním panelu přejdete do neaktivního stavu. Okno s DS-LIFEM se přepne do režimu "Messagecentrum" a usadí se v pravém horním rohu obrazovky a automaticky kontroluje, jestli Vám na serveru někdo nenapsal. Ideální řešení pro lidi, používající diskuzní server při práci, pro ty, kteří chtějí být stále v kontaktu, ale přitom nechtějí mít na obrazovce velké okno browseru.

Za sedmé : Velmi vymakaný systém řízení přístupových práv, který umožní, že majitel / moderátor je opravdu pánem na svém auditoriu. Tento systém zahrnuje přístupová práva podle "květinek", výběr práv, kaký budou mít Vaši přátelé, nepřátelé či neutrálové, ale také szstém "klíčů", který umožní nezávisle a s nejvyžší prioritou nastavit práva pro jednoho jediného uživatele a dokonce (!) systém pro kontrolu a omezení prudičů, který umožní moderátorovi povolit neukázněné identitě psát jen určitý počet přízpěvků za nastavenou dobu

Za osmé : Redakční systém (bohužel zatím dostupný pouze redakci pro jeho rozpracovanost,nicméne po dokončení bude zde k dispozici každému), umožňující vytvořit team, pracující na jednom dokumentu s rozdílnými právy pro autory, spoluautory etc. Umožňující zohlednit podíl práce jednotlivých lidí (Označení "Autor" - "Pomocník" ). Umožnění jak anonymního vkládání tak i anonymní publikace (anonymní jakoukoliv práci nad článkem), kdy krom redakce žádný z čtenářů nezná jejich identitu. Podpora "eterních autorů" a další.

Za deváté : Dokumenty na serveru jsou nezávisle členěny pomocí dvou systémů. První jsou klasické a na většině serverů klasické rubriky , (dokument až v 5ti různých rubrikách) které však mají za cíl pokrývat spíše slovní, stylisticku žurnalistický záběr dokumentu, ale nikoliv nutně jeho podstatu a téma. Druhým systémem jsou flexibilnější Tematické okruhy. .Do "tematického okruhu" může patřit jakýkoliv objekt na serveru (například auditoria, galerie, chatroomy etcetc.) Zde se naopak nehledí na formu, důležité je probírané téma. To umožní lidem, hledajícím například informace o spankingu mít v jednom seznamu pohromadě vše s touto tématikou, bez ohledu na to, jedná li se o poezii, povídku, recenzi videokazet, auditorium, chatroom , galerii a dalši.To také znamená , že veškeré informace na našem serveru budouá snadněji vyhledatelné bez nutnosti prolézat často kopce nesouvisejících materiálů. Další systém "Reakcí" umožní pomocí tabulek "článek reaguje na" a "na tento článek reagují" sdružovat dokumenty do jakési formy "stromu", vytváret vnitřní provázanost dokumentů v rámci serveru.To umožnuje vést disputaci pomocí publikovaných článků, jak je to běžné například ve vědeckém světě, nebo třeba nechat uživatele psát složitě se větvící příběhy na pokračování. Každá "Reakce" může mít jiné vlastnosti (souhlas, kritika, polemika, nesouhlas a takdále), takže má čtenář možnost se po takto vzniklém stromě dokumentů pohybovat zcela dle své vůle. Například, přečte li článekl, který se mu nezamlouvá, může v tabulce "na článek reagují" vyhledat "polemiky", "nesouhlas" atd, a tím velmi rychle získat přehled o názorech na určitou problematiku.

Za desáté: To už jsou jen takové drobnosti,takže heslovitě. REal time výpis lidí, kteří právě prohlížejí dané auditorium (objekt obecně). Seznam přihlášených identit, tříditelný seznam identit registrovaných. Společný poštovní účet pro celou redakci a realizační team.Modul statisitky , který umožní uživatelům získat přehled o tom, jak je která část serveru navštěvována. Objektivní známkování článků, kde každá identita může každý článek známkovat jen jednou (a tedy nikdo nemůže uměle snižovat hodnocení článku, například kvůli opsobním antipatiím k autorovi), s možností kdykoliv své hodnocení daného článku změnit nebo stáhnout. A jedna velmi zajímavá věc nejen pro dialupisty (lidi na modemu),ale i pro lidi na pomalých a počítaných linkách. Stránky jsou před odesláním na váš browser komprimovány,což snižuje nutné množství přenesených dat i čas, než se stránka zobrazí.

A další a další vymoženosti jsou v plánu.


Správce serveru upozorňuje, že zde uveřejněná díla podléhají ochraně autorských práv ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb. Všechna práva autorů vyhrazena. Neautorizované použití díla bez souhlasu jeho autorů se zakazuje.

Chcete na www.ds-life.cz také publikovat své články ? Přečtěte si návod  

 
Pritomni :
NEZNAMY_6578 
[ 18.6.2024 - 13:32 ]
info
profil
přátelé
auditka
chat
texty

Status: OK
                    Administrace : Statistika : Psat redakci : Psat teamu  
Engine pracoval: 0.12556099891663 sekund sec.
You are NOT robot. Download restrictions not apply Output processing : 0.046480894088745 sekund
Vystupni komprese: gzip Size: 39403 bytes